Padłeś ofiarą szalejącej grypy? Infekcja zatok uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie? Szybki powrót do formy i ulgę od uciążliwych objawów choroby zapewni Ci Aspirin Pro – lek oparty na unikalnej technologii MicroActive. Lek Aspirin Pro przeznaczony jest do objawowego leczenia przeziębień i grypy. Przyjmowanie leku łagodzi lub całkowicie znosi dokuczliwe objawy infekcji różnego typu: gorączkę, bóle towarzyszące podwyższonej temperaturze oraz ból gardła, pleców, a nawet zębów.
Jedna tabletka leku przeciwgorączkowego i przeciwbólowego zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego. Pozostałe składniki leku to: krzemionka koloidalna bezwodna, węglan sodu bezwodny. Otoczka tabletki wykonana jest z wosku Carnauba, hypromelozy, stearynianu cynku. Substancja czynna, czyli kwas acetylosalicylowy, wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe oraz przeciwzakrzepowe. Jego długotrwałe stosowanie znacząco obniża ryzyko zawału serca i innych chorób układu sercowo-naczyniowego. Jedno opakowanie preparatu Aspirin PRO zawiera 20 tabletek leku.
Innowacyjna formuła leku Aspirin Pro zapewnia nie tylko skuteczne, ale również szybkie działanie. Musujący rdzeń błyskawicznie uwalnia substancję aktywną zaraz po połknięciu. Ponadto, producent zmniejszył rozmiar cząsteczek substancji czynnej leku o 90% . W efekcie lek Aspirin Pro rozpuszcza się 6 razy szybciej i zapewnia 2,5 razy szybsze wchłanianie substancji aktywnej do krwiobiegu niż w przypadku standardowych tabletek Aspirin. Badania dowodzą, że tabletka Aspirin Pro działa dwa razy szybciej niż inne, standardowe leki.
Lek Aspirin Pro dostępny jest w formie łatwo przyswajalnych tabletek doustnych. Mogą bezpiecznie przyjmować go osoby dorosłe oraz młodzież od 12. roku życia. Sposób dawkowania uzależniony jest od wieku:
● młodzież do 15. roku życia – 1 tabletka (maksymalna dzienna dawka nie powinna przekraczać 6 tabletek);
● dorośli i młodzież powyżej 16. roku życia – 2 tabletki (maksymalna dzienna dawka: 6 tabletek);
● osoby starsze powyżej 65. roku życia – 1 tabletka (maksymalna dzienna dawka: 4 tabletki).
Dawka jednorazowa może być powtarzana po upływie co najmniej 4 godzin. Standardowo kwasu acetylosalicylowego nie należy stosować dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki lub maksymalnie 3-4 dni w leczeniu bólu. Wyjątkiem są tutaj specjalne zalecenia lekarza. Co ważne, przyjmowanie leku nie wiąże się z dyskomfortem. Każda tabletka została pokryta specjalną warstwą nadającą lekowi gładką powierzchnię. Dzięki temu połknięcie tabletki jest proste, a w ustach nie pozostaje nieprzyjemny posmak. Lek należy popić dużą ilością wody.
Wśród przeciwwskazań do stosowania leku Aspirin Pro wymienić możemy: uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników ujętych w składzie preparatu, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, występowanie skazy krwotocznej lub podwyższonego ryzyka krwawienia, ciężka niewydolność nerek, wątroby lub serca, przyjmowanie metotreksatu w dawkach większych niż 20 mg na tydzień oraz leczenie doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi. Ponadto, z przyjęciem leku powinny wstrzymać się osoby, u których w przeszłości nastąpiły napady astmy oskrzelowej lub inna niepożądana reakcja po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innej substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Kobiety będące w ciąży i karmiące piersią przed użyciem leku powinny skonsultować się z lekarza lub farmaceutą przed zastosowaniem leku.
Preparat przechowuj w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci, z dala od bezpośredniego działania promieni słonecznych i wilgoci. Produkt należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować leku po upływie terminu ważności. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki, w której znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące dawkowania, składu, działań niepożądanych i przeciwwskazań. Producentem leku Aspirin PRO jest firma Bayer Bitterfeld GmbH.
Opis - Aspirin pro 500 mg x 20 tabl powlekanych
ASPIRIN®PRO na ból. Szybsza niż kiedykolwiek. *
Szybsza ulga w przypadku:
-bólu*
-leczenie gorączki
-działanie przeciwzapalne
Aspirin® Pro to powlekana tabletka z musującym rdzeniem, o gładkiej powierzchni, która nie rozpada się od razu w ustach, ale dopiero po połknięciu – dzięki temu łatwiej jest ją połykać. Trafiając do żołądka, tabletka Aspirin® Pro zaczyna delikatnie musować, co znacznie przyspiesza jej rozpuszczanie, a co za tym idzie – również działanie przeciwbólowe*.
*W porównaniu z Aspirin® 500 mg (tabletki), zgodnie z CHPL
Stosowanie - Aspirin pro 500 mg x 20 tabl powlekanych
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza bądź farmaceuty.
Tylko do podawania doustnego.
Dorośli i młodzież powyżej 16. roku życia: jednorazowo 1 tabletka. W razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. W przypadku bardziej nasilonej gorączki lub bólu zalecana pojedyncza dawka wynosi 2 tabletki, w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.
Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.
Dorośli w podeszłym wieku (65 lat i więcej): jednorazowo 1 tabletka, w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.
Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 4 tabletki.
Młodzież w wieku 12-15 lat (u osób o masie ciała 40-50 kg): jednorazowo 1 tabletka, w razie potrzeby dawkę taką można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.
Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.
Nie należy przyjmować tego leku dłużej niż przez 3 dni (w przypadku gorączki) lub 3-4 dni (w przypadku bólu), chyba że lekarz zaleci inaczej.
Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku Aspirin Pro u dzieci poniżej 12. roku życia.
Przechowywanie - Aspirin pro 500 mg x 20 tabl powlekanych
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.
Przeciwwskazania - Aspirin pro 500 mg x 20 tabl powlekanych
Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Producent - Aspirin pro 500 mg x 20 tabl powlekanych
Bayer Sp. z o.o.
Ważne - Aspirin pro 500 mg x 20 tabl powlekanych
OTC - Lek wydawany bez recepty.
Informacje dodatkowePrzed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.