Metafen zwalcza gorączkę i ból róznego pochodzenia, w tym:

bóle głowy

migrena

bóle zębów

bóle mieśni

bóle
pourazowe

bóle
lędźwiowo-krzyżowe

bóle
menstruacyjne

bóle
kości i stawów
dwutorowe uderzenie w ból
Jak działa Metafen ?
Metafen to połączenie działającego ośrodkowo paracetamolu oraz charakteryzującego się obwodowym mechanizmem działania ibuprofenu w jednym produkcie leczniczym. To połączenie dwóch substancji o różnych mechanizmach działania przeciwbólowego, dlatego Metafen to dwutorowe uderzenie w ból
Lek Metafen jest dostepny
w trzech wielkościach opakowań
Jak stosować lek Metafen
Dawkowanie
- Stosowanie u dorosłych:
jednorazowo 1 lub 2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę.
Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę - Młodzież w wieku powyżej 12 lat:
jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.
Metafen należy przyjmować po posiłku.
Skład i postać: Każda tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu i 325 mg paracetamolu. Wskazania: Metafen działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Wskazania do stosowania: bóle różnego pochodzenia, w tym: bóle głowy, migrena, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów, bóle lędźwiowo‑krzyżowe, bóle pourazowe, nerwobóle; gorączka. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Nadwrażliwość na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w wywiadzie astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu błony śluzowej nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynna lub w wywiadzie); perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu leków z grupy NLPZ. Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Ciężkie choroby układu sercowo‑naczyniowego, tachykardia, dławica piersiowa. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg New York Heart Association (NYHA)). Ciąża i karmienie piersią. Skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Zatrzymanie moczu. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo‑6‑fosforanowej. U dzieci w wieku poniżej 12 lat. Choroba alkoholowa. Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr 11834 wydane przez MZ Lek wydawany bez recepty. ChPL: 2021.02.19.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Podmiot odpowiedzialny
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA
ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdański