Lek Ibuprom w postaci tabletek powlekanych z ibuprofenem należy do wyrobów medycznych działających przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, które stworzono dla pacjentów dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 6. lat.
Na co jest Ibuprom? Wskazaniem do zażywania leku jest redukcja bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego oraz leczenie stanu zapalnego przyczyniającego się do bólu. Funkcją Ibuprom jest też obniżanie gorączki. Produkt może być pomocny przy dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia, w tym przy bólach mięśniowych i krzyżowo-lędźwiowych oraz bólach głowy, zębów lub bólach kostno-stawowych. Działanie Ibupromu może być też pomocne przy bolesnym miesiączkowaniu oraz gorączce (również w przebiegu przeziębienia i grypy, czy też innych chorób zakaźnych).
W opakowaniu znajduje się 50 tabletek powlekanych Ibuprom. W skład każdej tabletki wchodzi 200 mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze. Przed zażyciem leku pacjent powinien zapoznać się z ulotką i – jeśli lekarz nie zaleci inaczej – należy postępować zgodnie ze wskazówkami w niej zawartymi dotyczącymi dawkowania i środków ostrożności. Zalecane dawkowanie Ibupromu jest zależne od masy ciała pacjenta. W przypadku dzieci o masie ciała 20–29 kg (6–9 lat) zaleca się podawanie
1 tabletki Ibupromu co 6–8 godzin, ale nie więcej niż 3 tabletki Ibuprom na dobę. Dzieciom o masie ciała 30–39 kg (10–12 lat) zaleca się podawanie 1 tabletki Ibuprom co 6 godzin, ale nie więcej niż
4 tabletki na dobę. Pacjenci dorośli i młodzież powyżej 12. lat mogą natomiast przyjmować 1–2 tabletki Ibuprom co 4 godziny, jednak jednocześnie nie więcej niż 6 tabletek na dobę. Lek powinien być przyjmowany po posiłkach. Nie zaleca się przekraczania dawki jednorazowej i dobowej, gdyż może to prowadzić do objawów przedawkowania. Lek nie powinien być stosowany dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
Działania niepożądane leku Ibuprom to m.in. niezbyt często pojawiające się nudności, bóle głowy, niestrawność czy bóle brzucha, a oprócz tego świąd i pokrzywka. Rzadko natomiast przyjęcie leku prowadzi do obrzęków nerek i dróg moczowych, a poza tym do bezsenności, uczucia zmęczenia, drażliwości lub pobudzenia, czy też zawrotów głowy. Rzadko też lek powoduje biegunkę lub zaparcia, a oprócz tego wymioty, zapalenie śluzówki żołądka czy też wzdęcia. Pozostałe skutki uboczne opisano w ulotce.
Lek Ibuprom nie może być stosowany przez wszystkich pacjentów, gdyż posiada też przeciwwskazania do stosowania. Nie jest wskazany przy nadwrażliwości na ibuprofen bądź składniki pomocnicze tabletek powlekanych. Nie powinny go też przyjmować osoby z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ. Przeciwwskazaniem jest też choroba wrzodowa, a oprócz tego stosowanie innych NLPZ, ciężka niewydolność nerek, wątroby lub serca. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 6. lat oraz pacjentkom w 3. trymestrze ciąży. Należy też uważać na łączenie leku Ibuprom z niektórymi lekami, w tym ze środkami przeciwzakrzepowymi, kortykosteroidami, lekami moczopędnymi lub obniżającymi ciśnienie krwi.
Skład - Ibuprom 200 mg x 50 tabl powlekanych
1 tabletka powlekana zawiera:
substancje czynne:
ibuprofen 200 mg
substancje pomocnicze:
w skład rdzenia tabletki wchodzą: celuloza sproszkowana (ELCEMA P-100), skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, krospowidon, krzemionka koloidalna, olej roślinny utwardzony.
Informacje dodatkoweTo jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Przechowuj lek w temperaturze poniżej 25°C.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.