Jakie wyróżniamy gorączki?
Możemy wyróżnić kilka rodzajów gorączki, w tym przede wszystkim:
- gorączkę przewlekłą — trwa ona dłużej niż trzy tygodnie i wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem,
- gorączkę o nagłym przebiegu — jest to stan, w którym temperatura ciała ulega nagłemu podwyższeniu, co może być spowodowane np. hipertermią,
- gorączkę z objawami towarzyszącymi — zaliczamy do nich przede wszystkim katar, ból gardła czy kaszel, ale także światłowstręt, nudności czy zaburzenia świadomości.
Szczególnie niepokojąca jest gorączka przewlekła oraz ta, której towarzyszą nietypowe objawy, niepowiązane z przeziębieniem czy też grypą.
Jak działają leki przeciwbólowe?
Po leki przeciwbólowe najczęściej sięgamy, gdy boli nas głowa lub brzuch. Są ogólnodostępne — znajdziemy je zarówno w aptekach, jak i supermarketach. Tabletki przeciwbólowe możemy podzielić na dwa rodzaje, w zależności od sposobu ich działania. Wyróżniamy:
- tabletki, które działają ogólnie (centralnie) — mają bezpośredni wpływ na system nerwowy człowieka, hamują proces analizy sygnałów dźwiękowych, wśród nich możemy wyróżnić np. morfinę czy kadeinę,
- tabletki, które działają miejscowo (obwodowo) — leki te z kolei oddziałują wyłącznie na włókna bólowe oraz nerwy czuciowe, hamują syntezę prostoglandyn, których to synteza jest wzmożona podczas stanu zapalnego.
Wybór rodzaju leku będzie uzależniony od bólu, który nam towarzyszy. Aby więc jak najszybciej się go pozbyć, warto rozróżniać te dwa rodzaje preparatów przeciwbólowych.
Jak wzmocnić organizm po przebytej infekcji z udziałem gorączki?
Objawy grypy lub przeziębienia bywają naprawdę uciążliwe. Problematyczny może również okazać się powrót do formy. Po przebytej infekcji najczęściej jesteśmy osłabieni i przemęczeni. Jak w takiej sytuacji wzmocnić organizm? Przede wszystkim postawmy na bogatą w warzywa i owoce dietę — zarówno w trakcie choroby, jak i po niej. Dobrym pomysłem może również okazać się sięgnięcie po naturalne preparaty wzmacniające. W składach takich suplementów powinniśmy szukać czosnku, cebulki, czystka, aronii czy też dzikiej róży.
Nie należy również zapominać o nawodnieniu organizmu. Postawmy nie tylko na wodę, ale także soki oraz herbaty ziołowe. Odpowiednie nawodnienie będzie miało pozytywny wpływ na metabolizm oraz usprawni procesy wewnątrzkomórkowe. Odpoczynek także gra bardzo ważną rolę — musimy pozwolić organizmowi się zregenerować.
Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe — nasza oferta
Nasza oferta obejmuje leki przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe przeznaczone zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Jednym z dostępnych produktów są saszetki Ultrapiryna Plus. Substancje czynne, zawarte w tym leku to przede wszystkim wapń, witamina C oraz kwas acetylosalicylowy. Preparat ten jest przeznaczony do stosowania w leczeniu przeziębienia i grypy, w tym takich objawów, jak gorączka, bóle mięśni czy bóle głowy.
Jeśli chodzi o tabletki przeciwgorączkowe, jedną z naszych propozycji jest Aleve. To lek przeznaczony głównie dla osób dorosłych. Jego główną substancją czynną jest sól sodowa naproksenu. Dodatkowo w składzie znajduje się także powidok, talk czy stearynian magnezu. Jednym z najpopularniejszych leków tego typu jest Apap — tabletki te również znajdują się w naszej ofercie. Substancją czynną jest w tym przypadku paracetamol, który może być stosowany przez dorosłych, jak i przez dzieci powyżej 12 lat.