Maski do cery dojrzałej
Na co dzień warto stosować odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe, aby przeciwdziałać procesom starzenia, jednak czasami składniki kremów są niewystarczającą ochroną i regeneracją dla wymagającej skóry po 50 roku życia, warto więc uzupełnić pielęgnację o maseczkę na zmarszczki. Zawierają one skoncentrowane składniki odżywcze, intensywnie pielęgnujące skórę, a ich forma zwiększa wchłanianie. Maseczka przeciwzmarszczkowa tworzy na twarzy filtr, który zapobiega parowaniu wody i ciepła. Takie warunki wpływają na lepszą reakcję skóry na dostarczane w kosmetykach substancje.
Jak prawidłowo stosować maseczki do cery dojrzałej?
Najważniejszym krokiem w przygotowaniu skóry do aplikacji maseczki jest dokładne oczyszczenie twarzy. Należy pozbyć się makijażu i nagromadzonych zanieczyszczeń. W przeciwnym wypadku skóra nie będzie w stanie w pełni korzystać z dobroczynnego działania maseczki. Następnie można nałożyć maseczkę, a jej aplikacja jest zależna od rodzaju produktu. Maseczki o kremowej konsystencji rozsmarowuje się grubą warstwą na twarzy przy pomocy płaskiego pędzla lub dłoni. Maski w płachcie wystarczy rozpakować z foli ochronnej i nałożyć tkaninę na twarz, zaczynając od czoła. Następnie należy dopasować ułożenie tkaniny, aby prawidłowo umieścić otwory na oczy, usta i nos.
Kolejny krok to relaks. Czas noszenia maseczki jest określany zawsze na opakowaniu przez producenta i w tym czasie można oddać się ulubionym czynnościom lub po prostu odetchnąć.
Po upływie czasu należy ściągnąć płachtę, a pozostałą resztę produktu można rozetrzeć na szyję i dekolt. Maseczki kremowe należy delikatnie zetrzeć przy pomocy wacika. Korzystne efekty zastosowania maseczki często można zaobserwować niemal od razu.
Domowe sposoby na maseczkę na zmarszczki
Istnieją metody na przygotowanie relaksującej, dobroczynnej maseczki na twarz w domowym zaciszu. Jedną z nich jest maska z łyżeczki oleju kokosowego, 10 gramów kakao i łyżeczki jogurtu greckiego w temperaturze pokojowej. Wszystkie składniki po wymieszaniu należy nałożyć cienką warstwą na twarz, szyję i dekolt i pozostawić na 20 minut. Taka maseczka odżywi i ukoi skórę. Kakao jest naturalnym antyoksydantem i walczy z wolnymi rodnikami powodującymi uszkodzenia i starzenie się skóry. Jogurt grecki dzięki zawartości kwasu mlekowego rozkłada martwe komórki, co powoduje, że skóra po takim zabiegu jest nawilżona i gładka. Takie maseczki możemy wykonać również z połówki banana, moreli i łyżki ciepłej wody lub zielonego jabłka, dwóch łyżek nasion chia i dwóch łyżek miodu.
Apteczne maseczki dla skóry dojrzałej
Maseczki przeciwzmarszczkowe posiadają bogactwo substancji wspierających kondycję i zdrowie skóry.
Znajdziemy wśród nich tak ważne dla cery po 50. roku życia substancje jak kwas hialuronowy, kolagen, koenzym Q10, peptydy, retinol czy witaminy A, E i C, ale także:
- olej marula,
- olej z róży,
- olej lawendowy,
- olej z awokado,
- olej jojoba,
- ekstrakt z drożdży,
- ekstrakt z komosy ryżowej,
- ekstrakt z nagietka,
- ekstrakt z miodu,
- ekstrakt z czarnego ślimaka,
- ekstrakt z soi,
- wyciąg z mimozy,
- wyciąg ze słonecznika,
- wyciąg z miłorzębu japońskiego,
- glicynę,
- proteiny,
- lecytynę,
- żeń-szeń.
Preparaty te chronią włókna kolagenowe przed degradacją, stymulują odnowę naskórka, przywracają skórze zakłóconą równowagę fizjologiczną, działają regenerująco i wygłądzająco. Sprawiają, że skóra staje się sprężysta i jędrna. Poprawiają koloryt skóry. Działają antyoksydacyjnie i rewitalizująco. Mają właściwości powstrzymujące utratę wilgoci w skórze. Zwiększają syntezę kolagenu, regulują metabolizm komórek, liftingują, nawilżają, redukują przebarwienia, odżywiają i zapobiegają wiotczeniu skóry.