Nawilżające maseczki do twarzy
Codzienna wieloetapowa pielęgnacja tonikami, kremami i serami znacząco wpływa na stan skóry na twarzy, ale to, co zapewni jej prawdziwą kurację to intensywnie nawilżające maseczki do twarzy. Odpowiednio dobrana maska do twarzy to kosmetyk, który dzięki skoncentrowanej formule i składnikom przyczynia się do szybkiej poprawy kondycji skóry. Składniki nawilżające, które najczęściej znajdziemy w maseczkach to kwas hialuronowy, gliceryna, witaminy oraz pantenol.
Intensywnie nawilżające maseczki do twarzy już na dobre zagościły w kosmetyczkach i są słusznie uznawane za jeden z kluczowych elementów pielęgnacji. Kojarzące się niegdyś ze specjalistycznymi zabiegami kosmetycznymi, dziś są na wyciągnięcie ręki każdego. Maseczki nawilżające do twarzy swoje działanie zawdzięczają skoncentrowanej formule, która podczas aplikacji dostarcza skórze wszystko to, czego ta akurat potrzebuje.
Kiedy sięgnąć po maseczkę na twarz?
Im częściej, tym lepiej! Regularność w stosowaniu maseczek jest podstawowym kluczem do sukcesu. Skóra twarzy szybko wynagrodzi sumienność w stosowaniu maseczek nawilżających poprzez coraz lepszy i zdrowszy wygląd.
Skóra wystawiona jest każdego dnia na trudne warunki i każda okazja, aby jej to wynagrodzić, jest dobra. Zalecane jest stosowanie maseczek raz lub dwa razy w tygodniu, wtedy zachowana jest systematyczność. Intensywnie nawilżające maseczki do twarzy sprawdzą się szczególnie, gdy skóra twarzy jest wyjątkowo podatna na wysuszanie, wrażliwa lub podrażniona. Po maseczki nawilżające warto zatem sięgnąć jesienią i zimą, gdy temperatura na zewnątrz jest niska, a w pomieszczeniach dominuje suche powietrze z ogrzewania. Także po wielu zabiegach kosmetycznych zalecane jest stosowanie intensywnie nawilżających maseczek, aby ukoić zmęczoną zabiegami skórę.
Jaką maseczkę wybrać?
W zależności od potrzeb można wybierać spośród szerokiej gamy dostępnych na rynku maseczek. Asortyment jest tak rozbudowany, że wybór odpowiedniej maseczki skupia się nie tylko wokół jej działania, ale także na tym, do jakiej skóry jest zalecana. Posiadaczki skóry suchej, zaczerwienionej czy wrażliwej mogą wybierać spośród wielu oferowanych na rynku maseczek.
Wśród najbardziej popularnych rodzajów maseczek można wyróżnić:
- maseczki intensywnie nawilżające,
- maseczki oczyszczające,
- maseczki łagodzące,
- maseczki rozświetlające,
- maseczki rewitalizujące,
- maseczki nawilżające dla skóry wrażliwej,
- maseczki wyrównujące przebarwienia,
- maseczki peel-off,
- maseczki detoksykujące.
Co wchodzi w skład maseczek na twarz?
Przy wyborze odpowiedniej maseczki szczególną uwagę należy zwrócić na główne składniki. W skład maseczek nawilżających wchodzą humektanty, czyli takie substancje, które z powodzeniem rozpuszczają się w wodzie i mają właściwości nawilżające i wiążące wodę w naskórku.
Do tej grupy składników należą m.in.:
- gliceryna, która świetnie wchłania wodę, a ponadto ma działanie natłuszczające,
- kwas hialuronowy ma działanie kojące i ochronne,
- aloes działa kojąco, łagodzi podrażnienia i odświeża,
- betaina, czyli ekstrakt z buraka cukrowego, działa na skórę przeciwzmarszczkowo, łagodząco i eliminuje zaczerwienienia,
- mocznik wzmacnia barierę ochronną skóry,
- kolagen, który świetnie radzi sobie z regeneracją skóry.
W maseczkach nawilżających do twarzy obecne są także emolienty, które chronią skórę przed nadmierną utratą wody.
Do nich zaliczamy:
- masło shea,
- wosk pszczeli,
- olejek rycynowy,
- olejek migdałowy.
W maseczkach często obok głównych składników występują składniki dodatkowe. Często są to ekstrakty z ziół, które cechują się właściwościami kojącymi. W nawilżających maseczkach do twarzy często można spotkać ekstrakt z melisy, szałwii, rumianku czy mięty.
Odpowiednie nawilżenie skóry twarzy to pierwszy krok w kierunku poprawy jej kondycji. Warto o to zadbać szczególnie jesienią i zimą. Łatwo to zrobić, tym bardziej że różnorodność dostępnych na rynku maseczek nawilżających daje swobodę testowania i wyboru tych najbardziej odpowiadającym potrzebom skóry twarzy.