Lek Duphalac w postaci roztworu doustnego z laktulozą jest produktem o działaniu zmiękczającym stolec i ułatwiającym jego usuwanie z organizmu. Produkt jest przeznaczony dla pacjentów dorosłych, jednak w szczególnych przypadkach można podawać go również młodzieży i dzieciom (także niemowlętom i noworodkom) – wyłącznie pod ścisłym nadzorem lekarza.
Na co jest Duphalac? Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie zaparć. Produkt może być pomocny w przypadku spowolnionych ruchów jelitowych, a także w trudnościach z oddawaniem stolców, ich nadmierną twardością i suchością. Lek można też zastosować w celu zmiękczenia stolca przy hemoroidach. Dodatkowo znajduje on zastosowanie po operacjach okolic odbytu bądź jelita grubego. Produkt leczniczy stosuje się też w terapii encefalopatii wątrobowej. Jego składnikiem czynnym jest laktuloza, czyli substancja, która nie wchłania się z przewodu pokarmowego do organizmu, ale przyczynia się do zmiękczania stolca i ułatwia jego transport i usuwanie z jelit.
W opakowaniu znajduje się 300 ml roztworu doustnego Duphalac. W skład 1 ml produktu wchodzi 667 mg laktulozy i składniki pomocnicze. Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce, chyba że lekarz je zmodyfikuje. Ważne, by w czasie stosowania leku Duphalac przyjmować odpowiednią ilość płynów, czyli około 6–8 szklanek na dobę. Lek powinien być stosowany o stałych porach dnia. Ponadto należy go szybko połykać, unikając jego przetrzymywania w ustach. Dawkę dobową można przyjąć jednorazowo lub w dwóch dawkach rozdzielonych. Roztwór można przyjmować w postaci nierozcieńczonej lub rozcieńczonej. Jeśli produkt stosowany będzie kilka dni, a objawy pacjenta nie ustąpią lub nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.
Zalecane stosowanie u osób dorosłych i młodzieży od 14. roku życia w dawce początkowej to 15–45 ml, a w dawce podtrzymującej 15–30 ml roztworu. Zalecane stosowanie u dzieci i młodzieży do 14. roku życia w dawce początkowej to 15 ml, a w dawce podtrzymującej to 10–15 ml roztworu. U dzieci w wieku 1–6 lat jest to dawka początkowa 5–10 ml, a podtrzymująca to również 5–10 ml roztworu. Dawkowanie u dzieci w wieku poniżej 1. roku życia to nie więcej niż 5 ml w dawce początkowej oraz podtrzymującej. Przy encefalopatii wątrobowej zalecane dawkowanie jest inne i opisano je w ulotce.
Produkt może wykazywać skutki uboczne. Bardzo często Duphalac powoduje biegunkę, a często wzdęcia, wymioty, nudności i bóle brzucha. Niezbyt często natomiast przyczynia się do zaburzeń równowagi elektrolitowej (w związku z biegunką).
Leku Duphalac nie powinni przyjmować pacjenci mający do tego przeciwwskazania. Produkt nie jest przeznaczony dla osób uczulonych na laktulozę lub składniki pomocnicze roztworu doustnego. Nie należy go też stosować przy galaktozemii, perforacji przewodu pokarmowego lub ryzyku tej perforacji, a także przy niedrożności przewodu pokarmowego. Produkt nie powinien być stosowany przez pacjentki spodziewające się dziecka i w okresie laktacji. Bez konsultacji z lekarzem nie powinno się podawać produktu dzieciom poniżej 14. roku życia.
Skład - Duphalac roztwór doustny 667 mg/ml 300 ml
Substancją czynną leku jest laktuloza.
1 ml leku Duphalac zawiera 667 mg laktulozy.
Substancje pomocnicze: woda oczyszczona. Lek może zawierać cukry takie jak laktoza, galaktoza i fruktoza, jako pozostałość z procesu syntezy. Duphalac może zawierać siarczyny, jako pozostałość z procesu syntezy.
Przeciwwskazania - Duphalac roztwór doustny 667 mg/ml 300 ml
Więcej informacji znajduje się w ulotce dostępnej w zakładce Załączniki.
Informacje dodatkowePrzed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.