Kaszel to zawsze sygnał ostrzegawczy, że coś dzieje się w drogach oddechowych. Ale też - odruch, dzięki któremu je oczyszczamy. Jednocześnie to dolegliwość powodująca fizyczny i psychiczny dyskomfort, odcinający od codziennych aktywności. W przypadku kaszlu mokrego warto zadziałać tak, aby usunąć zalegającą wydzielinę z dróg oddechowych. W takich przypadkach zaleca się stosowanie preparatów o działaniu rozrzedzającym wydzielinę, takich jak syrop Mucosolvan, lek który dodatkowo chroni przed jej ponownym zaleganiem. Nie chowaj się, nie kaszel się schowa!
Skład
- 5 ml syropu zawiera 30 mg ambroksolu chlorowodorku
- Substancje pomocnicze: sukraloza , kwas benzoesowy, hydroksyetyloceluloza, aromat owoców truskawkowych PHL-132200 , aromat waniliowy PHL-114481, woda oczyszczona
Wskazania i działanie
- Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.
- Mukolityk o silnym działaniu wykrztuśnym. Ambroksol zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, pobudza wytwarzanie surfaktantu i czynność rzęsek nabłonka układu oddechowego. W efekcie zwiększa się przepływ śluzu i poprawia jego transport, co z kolei ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Po podaniu doustnym szybko i niemal całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Przenika przez łożysko i do mleka matki.
Dawkowanie
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 2x w ciągu doby 10 ml
Dzieci w wieku 6 do 12 lat: 2-3x w ciągu doby 5 ml
Dzieci w wieku 2 do 6 lat: 3x w ciągu doby 2,5 ml
Dzieci w wieku 1 do 2 lat: 2x w ciągu doby 2,5 ml
Produktu nie należy podawać przed snem.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na ambroksolu chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Działania niepożądane
Częstość występowania na podstawie konwencji MedDRA: bardzo często (≥ 1/10); często (≥ 1/100 do < 1/10); niezbyt często (≥ 1/1 000 do < 1/100); rzadko (≥ 1/10 000 do < 1/1 000); bardzo rzadko (< 1/10 000; częstość nieznana: częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych.
Zaburzenia układu nerwowego
Często: zaburzenia smaku.
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia
Często: niedoczulica gardła.
Zaburzenia układu immunologicznego
Rzadko: reakcje nadwrażliwości.
Częstość nieznana: reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy i świąd.
Zaburzenia żołądka i jelit
Często: nudności, niedoczulica jamy ustnej.
Niezbyt często: biegunka, niestrawność, ból brzucha, suchość błony śluzowej jamy ustnej, wymioty.
Częstość nieznana: suchość w gardle.
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
Rzadko: wysypka, pokrzywka.
Częstość nieznana: ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica).
Informacje dodatkowePrzed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.