Preparaty na zaparcia — jak działają?
Dostępne są preparaty na zaparcia w różnych wersjach — to m.in. krople, herbaty, czopki czy kapsułki. Oferujemy zarówno produkty przeznaczone dla osób dorosłych, jak i dzieci. Jednym z suplementów przeznaczonych dla najmłodszych są krople probiotyczne Biogaia protectis baby. Zawierają aż 100 milionów żywych, aktywnych komórek Lactobacillus reuteri Protectis. Bakterie te występują naturalnie w organizmie człowieka. Pozwalają dodatkowo wzmocnić układ odpornościowy, sprawdzą się również w przypadku kolek u niemowląt.
Jeśli zależy nam na odbudowie mikroflory jelitowej, a także na regulacji pracy jelit i odchudzaniu — powinniśmy zwrócić uwagę na Aura Herbals błonnik jabłkowy. Jego stosowanie wpływa na wyregulowanie rytmu wypróżnień, przyczynia się do usprawnienia funkcjonowania układu pokarmowego oraz wspomaga odchudzanie. Kolejnym produktem dostępnym w proszku jest babka jajowata, która podobnie jak i błonnik jabłkowy — wspomaga pracę jelit i wspiera odchudzanie. Jest to produkt, który należy mieszać z wodą.
W walce z zaparciami skuteczny jest również mielony owoc baobabu. Jest dostępny w naszej ofercie — to produkt BeOrganic Baobab Bio. Owoc ten pomaga oczyścić organizm ze szkodliwych toksyn, neutralizuje również wolne rodniki. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe oraz antybakteryjne. Nasze suplementy na zaparcia to także czopki glicerolowe — dostępne są również dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszą się czopki Milax-M, które przeczyszczają i pozwalają w szybkim czasie pozbyć się uciążliwych zaparć. W składzie produktu znajdziemy m.in. glicerol, stearynian sodu czy wodorowęglan sodu. Zachęcamy do sprawdzenia również pozostałych produktów z naszej oferty — to herbaty na zaparcia oraz leki na zaparcia w postaci np. kapsułek.
Zaparcia, ich przyczyny oraz towarzyszące objawy
Zaparcia mogą być spowodowane nie tylko niezdrowym stylem życia, ale także wieloma chorobami. Wśród możliwych przyczyn zaparć możemy wyróżnić:
- stwardnienie rozsiane,
- cukrzycę,
- nowotwór jajnika,
- nowotwór macicy,
- rozszerzenie jelita grubego,
- wydłużenie jelita grubego,
- chorobę Parkinsona,
- guz rdzenia kręgowego,
- choroby naczyniowe mózgu,
- neuropatię cukrzycową,
- niedoczynność tarczycy,
- hemoroidy,
- przepuklinę,
- ostre zapalenie jelit,
- endometriozę.
Z tego też względu, jeśli zaparcia trwają od dłuższego czasu, są uciążliwe i pomimo stosowania leków nic się nie zmienia, warto wybrać się do lekarza oraz wykonać odpowiednie badania diagnostyczne, które najpewniej pozwolą nam się dowiedzieć, co jest przyczyną zaparć.
Warto również dodać, iż zaparcia najczęściej idą w parze z innymi, nieprzyjemnymi objawami i jest to w zupełności normalne. Do tych objawów możemy zaliczyć:
- mdłości,
- zawroty głowy,
- bóle brzucha,
- uczucie pełności,
- brak apetytu,
- wzdęcia,
- odbijanie,
- gorączkę,
- utratę masy ciała,
- skurcze brzucha lub jelit,
- uczucie rozpierania,
- stolec z niewielkim śluzem.
Objawów, które towarzyszą zaparciom, może być sporo, jednak bardzo rzadko się zdarza, iż występują one wszystkie naraz.
Aby zapobiegać pojawianiu się zaparć, powinniśmy przede wszystkim zdrowo się odżywiać. Nie należy również zapominać o aktywności fizycznej, która jest równie ważna. Nawodnienie organizmu także nie pozostaje bez znaczenia. Zdrowy styl życia to klucz do dobrego samopoczucia i to właśnie od tego powinniśmy zacząć. Dodatkowo warto przyjrzeć się czynnikom stresogennym, które także w niemałym stopniu przyczyniają się do tego typu objawów. Leki na zaparcia dostępne w naszej ofercie mogą okazać się niezwykle pomocne przy tego typu problemach!