Lek Amol w postaci płynu (doustnego i na skórę) jest produktem, w którego składzie znajduje się roztwór mentolu oraz mieszanina olejków eterycznych w etanolu. Może być stosowany przez pacjentów dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.
Na co jest lek Amol? Wskazaniem do zewnętrznego stosowania leku jest poprawa samopoczucia w przypadku przeziębienia (wówczas zalecane jest nacieranie się płynem), bólowych dolegliwości mięśniowych, a także przy bólach głowy. Lek można stosować też w celu redukcji dolegliwości występujących po ukąszeniach owadów. Produkt Amol można również stosować wewnętrznie, wówczas jest wskazany w przypadku dolegliwości trawiennych, np. wzdęć oraz niestrawności.
W opakowaniu znajduje się 150 ml płynu Amol. W skład 1 g leku wchodzi 17,23 mg mentolu, 1 mg olejku cytronelowego, 1 mg olejku goździkowego, 2,4 mg olejku cynamonowego i 5,7 mg olejku cytrynowego, a oprócz tego 2,5 mg olejku z mięty pieprzowej oraz 2,4 mg olejku lawendowego. Skład leku uzupełniają substancje pomocnicze, czyli etanol (96%) oraz woda. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z dołączoną do niego ulotką, a następnie postępować zgodnie z zawartymi w niej wskazaniami, chyba że lekarz wyda inne zalecenia. Rekomendowane dawkowanie Amol jest zależne od wskazania, w związku z którym jest używany. Jeśli lek ma być stosowany zewnętrznie do nacierania, należy stosować jego niewielką ilość w formie nierozcieńczonej kilka razy na dobę. Jeśli Amol stosuje się na ukąszenia owadów, należy przecierać miejsca po ukąszeniu wacikiem nasączonym w płynie. Lek stosowany doustnie powinien być natomiast przyjmowany w ilości 10–15 kropli zmieszanych z płynem lub cukrem – taki lek należy stosować doraźnie przy dolegliwościach (nie częściej niż 3 razy na dobę).
W czasie stosowania leku Amol u niektórych pacjentów mogą wystąpić działania niepożądane, chociaż nie muszą się one pojawić u każdego. Bardzo rzadko lek przyczynia się do podrażnienia żołądka, a poza tym może podrażniać skórę i błony śluzowe, a także powodować wystąpienie reakcji nadwrażliwości lub wyprysku kontaktowego. Możliwe skutki uboczne leku Amol obejmują również suchy kaszel oraz skurcz oskrzeli.
Lek Amol ma pewne przeciwwskazania do stosowania, więc nie w każdym przypadku należy z niego korzystać. Lek jest przeciwwskazany przy nadwrażliwości na choć jeden z jego składników. Nie należy stosować go przy silnej nadwrażliwości dróg oddechowych i astmie oskrzelowej, a także u dzieci w wieku poniżej 12 lat (ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u młodszych dzieci). Produkt leczniczy Amol nie powinien być stosowany wewnętrznie przy niedrożności dróg żółciowych oraz przy zapaleniu pęcherzyka żółciowego, a także przy przewlekłych chorobach wątroby czy też przy uzależnieniu od alkoholu. Zewnętrznie leku Amol nie należy natomiast stosować na skórę uszkodzoną (rany otwarte, wypryski, oparzenia), a także na błony śluzowe czy też w przypadku chorób skóry oraz w okolicy oczu.
Opis - Amol 150 ml
Amol składa się z olejków eterycznych, które wykazują szereg właściwości korzystnie wpływających na zdrowie oraz samopoczucie.
Znajduje zastosowanie jako preparat stosowany podczas przeziębienia w celu poprawy złego samopoczucia. Sprzyja również łagodzeniu dolegliwości związanych z bólem głowy czy bólem mięśniowym. Zalecane jest również wcieranie kilku kropel Amolu po ukąszeniu owadów w celu uśmierzenia uczucia swędzenia. Amol zalecany jest w przypadku dolegliwości dyspeptycznych, takich jak m.in. wzdęcia czy niestrawność. Za sprawą działania rozkurczającego może być stosowany dla złagodzenia problemów trawiennych.
OTC - Lek wydawany bez recepty
Cechy - Amol 150 ml
- Do stosowania podczas przeziębienia w celu poprawy złego samopoczucia.
- Sprzyja również łagodzeniu dolegliwości związanych z bólem głowy czy bólem mięśniowym.
- Stosowany doustnie w przypadku dolegliwości trawiennych, niestrawności, czy wzdęć.
- Zalecane jest również wcieranie kilku kropel Amolu po ukąszeniu owadów w celu uśmierzenia uczucia swędzenia.
Składniki - Amol 150 ml
1 g leku zawiera substancje czynne: Mentholum (mentol) 17,23 mg, Citronellae aetheroleum (olejek cytronelowy) 1,00 mg, Caryophylli floris aetheroleum (olejek goździkowy) 1,00 mg, Cinnamomi zeylanici corticis aetheroleum (olejek cynamonowy) 2,40 mg, Limonis aetheroleum (olejek cytrynowy) 5,70 mg, Menthae piperitae aetheroleum (olejek mięty pieprzowej) 2,40 mg, Lavandulae aetheroleum (olejek lawendowy) 2,40 mg oraz substancje pomocnicze: etanol 96 %, woda
Stosowanie - Amol 150 ml
Dawkowanie i sposób stosowania:
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:
Zewnętrznie do nacierań w celu poprawy złego samopoczucia (np. w przebiegu przeziębienia, w bólach głowy, bólach mięśniowych)
Nacierać niewielką ilością produktu w formie nierozcieńczonej kilka razy na dobę.
Zewnętrznie w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów
Miejsce po ukąszeniu przetrzeć wacikiem nasączonym produktem w formie nierozcieńczonej.
Doustnie w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych)
Od 10 do 15 kropli produktu z płynem lub cukrem, należy przyjmować doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości, do 3 razy na dobę.
Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Przechowywanie - Amol 150 ml
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C.
Przeciwwskazania - Amol 150 ml
Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Producent - Amol 150 ml
Orifarm Healthcare Sp. z o.o.
Zawartość opakowania - Amol 150 ml
150
Informacje dodatkoweTo jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Przechowuj lek w temperaturze poniżej 25°C.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.