Skład1 g leku zawiera substancje czynne:
- MENTHOLUM (Mentol) 17,23 mg
- CITRONELLAE AETHEROLEUM (Olejek cytronelowy) 1,00 mg
- CARYOPHYLLI FLORIS AETHEROLEUM (Olejek goździkowy) 1,00 mg
- CINNAMOMI ZEYLANICI CORTICIS AETHEROLEUM (Olejek cynamonowy) 2,40 mg
- LIMONIS AETHEROLEUM (Olejek cytrynowy) 5,70 mg
- MENTHAE PIPERITAE AETHEROLEUM (Olejek mięty pieprzowej) 2,40 mg
- LAVANDULAE AETHEROLEUM (Olejek lawendowy) 2,40 mg
- oraz substancje pomocnicze:
- etanol 96 vol. % (638 mg),
- woda.
Wskazania i działanieReceptura i działanie Amolu- Receptura, na której oparty jest skład Amolu sięga czasów wypraw krzyżowych. W komponowaniu i sporządzaniu wywarów, nalewek i wyciągów ziołowych specjalizowali się zwłaszcza bracia zakonu karmelitów. To właśnie jedna z ich receptur została zapamiętana i przetrwała do dziś pod postacią Amolu.
Substancje czynne Amolu- olejek cytronelowy, olejek cynamonowy, olejek goździkowy, olejek lawendowy, olejek cytrynowy, olejek mięty pieprzowej, mentol.
- W celu poprawy złego samopoczucia np. w przebiegu przeziębienia (do nacierań), w bólach głowy, bólach mięśniowych, w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów. Wewnętrznie stosowany jest w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np. wzdęcia i niestrawność.
Preparatu Amol nie wolno stosować:
- w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu,
- w astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych,
- u dzieci poniżej 12 roku życia, ze względu na brak wystarczających danych na temat stosowania preparatu Amol w tej grupie wiekowej
wewnętrznie:
- w przypadku niedrożności dróg żółciowych (np. w przebiegu kamicy zółciowej), zapalenia pęcherzyka żółciowego
- u osób z przewlekłymi chorobami wątroby, u osób uzależnionych od alkoholu
zewnętrznie:
- na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach i ranach otwartych, przy chorobach skóry przebiegających z wysypką, na błony śluzowe oraz w okolicach oczu.
DawkowanieOd lat znajduje szerokie zastosowanie np. przy złym samopoczuciu, przy przeziębieniu, w bólach głowy, bólach mięśniowych i w dolegliwościach trawiennych.
Amol może być stosowany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie.
Wewnętrznie - w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np. wzdęcia i niestrawność. Podawać doustnie u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia od 10 do 15 kropli preparatu z płynem lub cukrem. Należy przyjmować doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości, do 3 razy dziennie.
Zewnętrznie - w celu poprawy złego samopoczucia np. w przebiegu przeziębienia (do nacierań), w bólach głowy, bólach mięśniowych, w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów. Stosować zewnętrznie do nacierań w celu poprawy złego samopoczucia u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia. Nacierać niewielką ilością preparatu w formie nierozcieńczonej kilka razy dziennie. W celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów – miejsce po ukąszeniu przetrzeć wacikiem nasączonym preparatem w formie nierozcieńczonej.
Informacje dodatkowePrzed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.