Lek Paracetamol 250 mg w postaci czopków od Farmina jest produktem o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym, który przeznaczony jest do podawania doodbytniczego. Na co są czopki Paracetamol 250 mg? Wskazaniem do stosowania leku są dolegliwości bólowe różnego pochodzenia, a także gorączka towarzysząca infekcjom lub odczynom poszczepiennym. Lek można wykorzystać między innymi w przypadku dolegliwości bólowych głowy i zębów, poza tym znajduje zastosowanie w przypadku bólów mięśniowych, kostnych i stawowych. Lek można też stosować w przypadku bolesnego miesiączkowania, a oprócz tego znajduje zastosowanie w objawowym leczeniu grypy i przeziębienia.
W opakowaniu znajduje się 10 czopków Paracetamol 250 mg. W skład 1 czopka doodbytniczego wchodzi 250 mg paracetamolu oraz składniki pomocnicze. Przed skorzystaniem z leku pacjent powinien zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania. Jeśli lekarz nie wskaże inaczej, opisane w ulotce dawkowanie czopków Paracetamol 250 mg powinno być przestrzegane. Lek Paracetamol 250 mg w postaci czopków należy stosować wyłącznie doodbytniczo, a dawkę preparatu należy dostosować do masy ciała pacjenta. Zalecane dawkowanie czopków Paracetamol 250 mg to 10-15 mg paracetamolu na 1 kg masy ciała dziecka. Nie należy podawać więcej niż 60 mg paracetamolu na 1 kg masy ciała dziecka na dobę. W przypadku dzieci w wieku ok. 3-7 lat (16,6-25 g) zaleca się na przykład stosowanie 1 czopka 3-4 razy na dobę. Czopki nie powinny być stosowane częściej niż co 4 godziny. Jeśli objawy u pacjenta nie miną po 3 dniach stosowania leku, zaleca się konsultację z lekarzem. Nie należy stosować większych dawek leku niż wskazane, gdyż może to prowadzić do objawów przedawkowania.
Czopki Paracetamol 250 mg mogą u niektórych pacjentów wywoływać działania niepożądane, jednak nie u każdego muszą one wystąpić. Rzadko lek powoduje świąd i pokrzywkę, poza tym może powodować obrzęk naczynioruchowy oraz rumień i wysypkę. Lek Paracetamol 250 mg w postaci czopków może też powodować upośledzenie czynności wątroby, poza tym może przyczynić się do upośledzenia czynności nerek. Możliwe skutki uboczne czopków Paracetamol 250 mg obejmują też zmiany w obrazie morfologicznym krwi. Jeśli pacjent zaobserwuje u siebie jakiekolwiek działania niepożądane leku, powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Nie w każdym przypadku mogą być stosowane czopki Paracetamol 250 mg. Przeciwwskazania obejmują nadwrażliwość na paracetamol oraz jakikolwiek ze składników pomocniczych preparatu. Lek nie powinien być stosowany w przypadku choroby alkoholowej, poza tym jest przeciwwskazany przy ciężkiej niewydolności nerek bądź wątroby. Ostrożność należy zachować natomiast w przypadku podawania leku pacjentom z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, a także zaburzeniami pracy nerek bądź wątroby. Uważać powinni również na stosowanie leku Paracetamol 250 mg w postaci czopków pacjenci głodzeni oraz regularnie spożywający alkohol, gdyż w tych grupach ryzyko uszkodzenia wątroby jest większe.
Skład
1 czopek zawiera substancję czynną: 250 mg paracetamolu, tłuszcz stały.
Wskazania i działanie
Ból i gorączka różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, po szczepieniach. Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na substancję pomocniczą (tłuszcz stały). Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby.
Dawkowanie
Lek Paracetamol Farmina, 250 mg, czopki jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę. Od 16,6 kg do 25 kg (od około 3 do 7 lat) – 1 czopek 3 do 4 razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny.
Informacje dodatkowePrzed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.