Skład - Ibum dla dzieci 125 mg x 10 czopków
Jeden czopek zawiera: Ibuprofen (ibuprofenum)125 mg
Wskazania i działanie - Ibum dla dzieci 125 mg x 10 czopków
Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego.
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:- bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych)
- bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania
- bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia)
- bóle na skutek urazów tkanek miękkich
- bóle pooperacyjne
- bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego
Dawkowanie - Ibum dla dzieci 125 mg x 10 czopków
Lek jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Podawać w odstępach co najmniej 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20-30 mg na kg masy ciała, podawana w 3 do 4 pojedynczych dawkach.
Dzieci od 12,5 do 17 kg ( od 2 do 4 lat) 1 czopek 3 razy na dobę.
Dzieci od 17 do 20,5 kg ( od 4 do 6 lat) 1 czopek 4 razy na dobę
Przeciwwskazania - Ibum dla dzieci 125 mg x 10 czopków
- czopków nie stosować u dzieci o masie ciała mniejszej niż 12,5 kg,
- nadwrażliwość na ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,
- nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w wywiadzie jakiekolwiek objawy alergii w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy,
- choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub nawracająca w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ,
- ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca,
- nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych)
- naczyniowo-mózgowe lub inne czynne krwawienie,
- zaburzenia krzepnięcia (ibuprofen może wydłużać czas krwawienia), skaza krwotoczna,
- u pacjentów z ciężkim odwodnieniem (wywołanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów),
- zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu, takie jak małopłytkowość.
Informacje dodatkowePrzed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.