Lek Apap Przeziębienie w postaci proszku do sporządzenia roztworu doustnego o smaku cytrynowym to produkt z paracetamolem, kwasem askorbinowym oraz chlorowodorkiem fenylefryny, który przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Na co jest Apap Przeziębienie? Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie dolegliwości towarzyszących przeziębieniu, grypie oraz infekcjom grypopodobnym. Lek Apap Przeziębienie może być pomocny przy bólach głowy i gorączce, a także przy obrzęku śluzówki nosa, dolegliwościach bólowych gardła czy też przy bólach kostno-stawowych.
W opakowaniu znajduje się 8 saszetek z proszkiem do sporządzenia roztworu doustnego Apap Przeziębienie. W skład każdej saszetki wchodzi 650 mg paracetamolu, 50 mg kwasu askorbinowego oraz 10 mg chlorowodorku fenylefryny, a także składniki pomocnicze. Zalecane dawkowanie Apap Przeziębienie opisano w dołączonej do niego ulotce. Należy stosować 1 saszetkę leku co około 4–6 godzin, jednocześnie nie przekraczając dawki 6 saszetek na dobę. Aby przygotować roztwór doustny leku Apap Przeziębienie, należy rozpuścić zawartość jednej saszetki w szklance gorącej wody, a następnie wypić, gdy osiągnie temperaturę bezpieczną do spożycia.
Lek Apap Przeziębienie może powodować u niektórych działania niepożądane, ale nie występują one u wszystkich osób, które stosują produkt. Obejmują one między innymi różnego rodzaju zaburzenia układu krążenia, immunologicznego, nerwowego i oddechowego, a oprócz tego zaburzenia skóry i tkanki podskórnej, nerek oraz dróg moczowych, żołądka i jelit, a także krwi i układu chłonnego. Nie są też wykluczone zaburzenia psychiczne. Przeciwwskazaniem Apap Przeziębienie jest wiek poniżej 12 lat, a także nadwrażliwość na paracetamol lub jakikolwiek ze składników pomocniczych leku. Apap Przeziębienie nie powinien być stosowany w ciąży i w czasie karmienia piersią. Nie należy go też przyjmować przy pewnych schorzeniach i wraz z niektórymi lekami – szczegółowo zostało to omówione w ulotce.
Skład - Apap przeziębienie x 8 sasz
Paracetamolum (paracetamol) 650 mg + Acidum ascorbicum (kwas askorobowy) 50 mg + Phenylephrini hydrochloridum (chlorowodorek fenylefryny) 10 mg; proszek do sporządzania roztworu doustnego
Informacje dodatkowePrzed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.