Lek Imupret w postaci tabletek drażowanych to produkt stosowany przy objawach przeziębienia. Skład preparatu bazuje na składnikach roślinnych, dzięki czemu może być stosowany przez pacjentów dorosłych, młodzież i dzieci w wieku od 6. roku życia.
Na co pomaga Imupret? Wskazaniem do stosowania leku jest wystąpienie objawów przeziębienia lub już trwająca infekcja. W opakowaniu znajduje się 50 tabletek drażowanych Imupret. W skład produktu wchodzi sproszkowane ziele skrzypu i krwawnika pospolitego, sproszkowany korzeń prawoślazu, liście orzecha włoskiego, a także sproszkowane ziele mniszka lekarskiego, kora dębu i kwiat rumianku. W leku zawarte są dodatkowo składniki pomocnicze.
Lek Imupret należy stosować zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce, chyba że lekarz zaleci inne dawkowanie. Rekomendowana dawka jednorazowa przy nasilonych objawach przeziębienia charakterystycznych dla pierwszych dni leczenia to 1 tabletka w przypadku dzieci w wieku 6–11 lat (maksymalnie mogą zażyć 5–6 tabletek w ciągu doby). Młodzieży od 12. roku życia i osobom dorosłym zaleca się jednorazowe przyjmowanie 2 tabletek (maksymalnie 10–12 tabletek na dobę). Przy łagodniejszym przebiegu przeziębienia dawkę należy obniżyć – wówczas u dzieci w wieku 6–11 lat stosuje się 1 tabletkę jednorazowo i maksymalnie 3 tabletki na dobę, a u osób powyżej 12 lat – 2 tabletki jednorazowo w maksymalnej dawce dobowej 6 tabletek. Lek Imupret należy przyjmować doustnie, popijając tabletki szklanką wody. Jeśli pacjent będzie stosować produkt przez 7 dni, a w tym czasie nie nastąpi poprawa stanu zdrowia lub dolegliwości nasilą się, zaleca się kontakt z lekarzem.
Lek Imupret może wykazywać działania niepożądane. Należą do nich zaburzenia przewodu pokarmowego i reakcje alergiczne. Przeciwwskazaniem do stosowania leku Imupret jest nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników, a także nadwrażliwość na rośliny z rodziny astrowatych Asteraceae. Produkt nie powinien być podawany dzieciom w wieku poniżej 6 lat. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie powinny przyjmować go również kobiety w ciąży ani karmiące piersią.
Dawkowanie- O ile lekarz nie wskaże inaczej, zalecana dawka to:
- przy nasilonych (ostrych) objawach przeziębienia w pierwszych dniach terapii:
- dzieci w wieku od 6 do 11 lat – 1 tabletka 5-6 razy dziennie,
- młodzież w wieku od 12 lat i dorośli – 2 tabletki 5-6 razy dziennie.
- Stosować zgodnie z podanym dawkowaniem do czasu aż objawy zaczną ustępować, albo ulegną złagodzeniu ale nie dłużej niż przez tydzień (7 dni).
- Kiedy objawy ustępują lub mają łagodniejszy charakter należy obniżyć dawkowanie:
- dzieci w wieku od 6 do 11 lat – 1 tabletka 3 razy dziennie,
- młodzież w wieku od 12 lat i dorośli – 2 tabletki 3 razy dziennie. Podanie doustne. Tabletki należy przyjmować w całości (nie rozgryzać!), popijając dużą ilością płynu (najlepiej szklanką wody).
- Imupret należy podawać do czasu całkowitego ustąpienia objawów – nie dłużej niż przez dwa, następujące po sobie tygodnie. Brak wystarczających danych dotyczących dawkowania u osób z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek.
Skład
1 tabletka drażowana zawiera następujące sproszkowane substancje czynne: Equisetum arvense L. (ziele skrzypu) 10,00 mg; Achillea millefolium L. (ziele krwawnika pospolitego) 4,00 mg; Althaea officinalis L. (korzeń prawoślazu) 8,00 mg; Juglans regia L. (liście orzecha włoskiego) 12,00 mg; Taraxacum officinale F. H. Wigg. (ziele mniszka lekarskiego) 4,00 mg; Matricaria recutita L. (kwiat rumianku) 6,00 mg; Quercus robur L., Q. petraea (Matt.) Liebl.; Quercus pubescens Willd. (kora dębu) 4,00 mg.
Wskazania i działanie
- Tradycyjnie stosowany przy pierwszych oznakach oraz w czasie trwania przeziębienia.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub substancje pomocnicze oraz alergia na rośliny z rodziny astrowatych Asteraceae (dawniej złożonych Compositae).
Działania niepożądane
Zaburzenia przewodu pokarmowego (niezbyt często). Reakcje alergiczne (częstość nieznana). Przetwory z kwiatów rumianku mogą powodować reakcje nadwrażliwości również u pacjentów uczulonych na inne rośliny z rodziny Asteraceae (np. bylica, krwawnik pospolity, chryzantemy, stokrotki) w wyniku tzw. alergii krzyżowej. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy przerwać stosowanie leku Imupret i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione powyżej, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.
Informacje dodatkowePrzed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.