Lek Polcrom w postaci kropli do oczu z kromoglikanem sodowym to produkt przeciwalergiczny, który przeznaczony jest do miejscowego stosowania. Należy aplikować go bezpośrednio do worka spojówkowego. Na co są krople do oczu Polcrom? Wskazaniem do stosowania leku jest alergiczne zapalenie spojówek i rogówki, w tym zarówno wiosenne, jak i sezonowe. Składnik czynny kropli do oczu, kromoglikan sodowy, hamuje uwalnianie histaminy i mediatorów komórkowych reakcji alergicznych, co w konsekwencji zapobiega występowaniu objawów alergii. Krople do oczu Polcrom posiadają takie samo pH jak łzy, dzięki czemu są bardzo dobrze tolerowane przez organizm. Działanie kropli do oczu Polcrom polega na stabilizacji błony komórkowej komórek tucznych. Funkcją Polcrom jest hamowanie wczesnej i późnej fazy reakcji alergicznej.
W opakowaniu znajdują się 2 buteleczki, każda po 5 ml Polcrom. W skład 1 ml kropli do oczu wchodzi 20 mg kromoglikanu sodu oraz składniki pomocnicze, których szczegółowa lista zawarta jest w dołączonej do opakowania ulotce. Lek Polcrom w postaci kropli do oczu należy stosować zgodnie ze wskazówkami podanymi w ulotce, chyba że lekarz wyda inne rekomendacje.
Zalecane dawkowanie kropli do oczu Polcrom to aplikacja 2 kropli produktu do każdego worka spojówkowego w częstotliwości 4-6 razy na dobę. Produkt należy aplikować w równych odstępach czasu. By lek był najbardziej skuteczny, zaleca się rozpoczęcie terapii jeszcze przed kontaktem z alergenem, a następnie jej kontynuowanie przez cały okres ekspozycji na alergen. Każdorazowo przed aplikacją kropli należy umyć ręce, a następnie zaleca się odchylenie głowy do tyłu i odciągnięcie dolnej powieki w taki sposób, aby w wytworzoną „kieszonkę” można było wkropić lek. Po zakropieniu worka spojówkowego należy ucisnąć palcem przynosowy kącik oka i zamknąć oko na około 2 minuty, co pozwoli na wchłonięcie się leku. Po aplikacji produktu również należy umyć ręce. Jeśli pacjent stosuje soczewki kontaktowe, powinien wyjąć je z oczu przed aplikacją kropli Polcrom, a następnie odczekać minimum 15 minut, zanim ponownie soczewki założy.
Lek Polcrom w postaci kropli do oczu może mieć działania niepożądane, ale nie każdy pacjent je odczuwa. Sporadycznie lek przyczynia się do przemijającego pieczenia lub uczucia kłucia spojówek. Rzadko pojawiają się natomiast inne objawy miejscowego podrażnienia oczu. Po zakropieniu oczu mogą pojawić się przemijające zaburzenia widzenia (niewyraźne widzenie). Jeśli pacjent ze znacznie uszkodzoną rogówką zastosuje lek, pojawić mogą się natomiast mętne plamy związane z odkładaniem się wapnia przy terapii. Przeciwwskazaniem do stosowania kropli do oczu Polcrom jest nadwrażliwość na substancję czynną lub składniki pomocnicze leku. Pacjentki w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem w sprawie zasadności i bezpieczeństwa zastosowania produktu leczniczego Polcrom w postaci kropli do oczu. W ciąży krople dozwolone są tylko na wyraźne wskazanie lekarza, a w okresie karmienia piersią należy stosować je ostrożnie.
Opis - Polcrom 2% krople oczne 2 x 5 ml
Skład i postać: Każdy ml roztworu zawiera 20 mg sodu kromoglikanu (Natrii cromoglicas). Substancje pomocnicze o znanym działaniu: benzalkoniowy chlorek 0,05 mg/ml i fosforany 2,30 mg/ml.
Wskazania: Alergiczne zapalenie spojówek i rogówki (w tym wiosenne i sezonowe).
Składniki - Polcrom 2% krople oczne 2 x 5 ml
Cromoglicic Acid
Stosowanie - Polcrom 2% krople oczne 2 x 5 ml
Sposób użycia: Stosować w/g zaleceń lekarza
Szczegółowy sposób użycia znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.
Przechowywanie - Polcrom 2% krople oczne 2 x 5 ml
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Przeciwwskazania - Polcrom 2% krople oczne 2 x 5 ml
Produkt przeznaczony jest tylko do użytku zewnętrznego - miejscowo do worka spojówkowego. Produkt zawiera 0,05 mg benzalkoniowego chlorku w każdym ml roztworu. Benzalkoniowy chlorek może być absorbowany przez miękkie soczewki kontaktowe i zmieniać ich zabarwienie. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym założeniem. Z powodu niewielkiej liczby danych nie ma różnic w profilu działań niepożądanych u dzieci w porównaniu z osobami dorosłymi. Zasadniczo jednak oczy dzieci wykazują silniejszą reakcję na bodźce niż oczy osób dorosłych. Podrażnienie może mieć wpływ na leczenie u dzieci. Zgłaszano, że benzalkoniowy chlorek może powodować także podrażnienie oczu, objawy zespołu suchego oka lub może wpływać na film łzowy i powierzchnię rogówki. Benzalkoniowy chlorek należy stosować ostrożnie u pacjentów z zespołem suchego oka lub z uszkodzeniami rogówki. Pacjentów leczonych długotrwale należy kontrolować.
Producent - Polcrom 2% krople oczne 2 x 5 ml
Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.
Informacje dodatkoweTo jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Przechowuj lek w temperaturze poniżej 25°C.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.