LabHome CRP-Screen test do wykrywania białka CRP w krwi to wyrób medyczny pozwalający na szybkie i dokładne wykonanie samobadania zawartości białka CRP w krwi. W opakowaniu zawiera niezbędne do wykonania oznaczenia elementy, dzięki czemu pacjent nie potrzebuje dodatkowych odczynników czy dostępu do specjalistycznego sprzętu diagnostycznego. Samo wykonanie badania jest proste, a przez całą procedurę pacjent kierowany jest krok po kroku przez przystępnie sporządzoną instrukcję. Wynik testu można z dokładnością 98% uzyskać zaledwie po 5 minutach od wykonania badania.
Na co jest LabHome CRP-Screen test do wykrywania białka CRP w krwi? Wskazaniem do stosowania wyrobu medycznego jest diagnostyka infekcji oraz stanów zapalnych. Wyrób medyczny LabHome CRP-Screen test do wykrywania białka CRP w krwi znajduje zastosowanie w przypadku infekcji gardła oraz dróg oddechowych, poza tym można go wykorzystać w przypadku objawów grypy i przeziębienia. Będzie pomocny w celu podejrzenia infekcji bakteryjnych u dzieci, poza tym może być wykonywany przy objawach zatrucia pokarmowego, a oprócz tego w celu rozpoznania infekcji pooperacyjnych (np. po wcześniej wykonanej ekstrakcji zęba). Białko CRP, które wykrywane jest w teście, stanowi marker zmian zapalnych, które toczą się w organizmie. Do wzrostu CRP może dojść przy infekcjach (przy infekcji wirusowej CRP zwykle jest nieznacznie podwyższone do 50 mg/L, a przy infekcji bakteryjnej zazwyczaj przekracza 100 mg/L). CRP rośnie też przy chorobach jelit i uszkodzeniach tkanek i narządów, poza tym często występuje przy miażdżycy naczyń.
W opakowaniu znajduje się 1 zestaw LabHome CRP-Screen test do wykrywania białka CRP w krwi. W skład opakowania wchodzi komplet elementów niezbędnych do wykonania oznaczenia. Zestaw zawiera 1 płytkę testową oraz 1 plastikową pipetę, a także 1 sterylny lancet do nakłucia palca i 1 butelkę z zakraplaczem. W zestawie znajduje się również ulotka z instrukcją wykonania testu, a także zabezpieczający płytkę testową pochłaniacz wilgoci. LabHome CRP-Screen test do wykrywania białka CRP w krwi wykrywa białko CRP w 4 zakresach stężeń (od 8 do ponad 100 mg/L).
Jak wykonać LabHome CRP-Screen test do wykrywania białka CRP w krwi? Przed wykonaniem badania należy wnikliwie zapoznać się z treścią ulotki i instrukcją w niej zawartą. Test należy wykonać dokładnie w sposób przedstawiony w instrukcji. Badanie przeprowadza się z krwi pobranej z opuszka palca pacjenta. W pierwszej kolejności należy zatem nakłuć opuszek palca pacjenta sterylnym lancetem, a następnie należy pobrać odpowiednią ilość krwi do dołączonej do opakowania pipetki. Krew należy przenieść potem do butelki z diluentem, a po wymieszaniu całości zaleca się naniesienie odpowiedniej ilości kropli na oznaczone pole płytki testowej. Wynik LabHome CRP-Screen testu do wykrywania białka CRP w krwi będzie widoczny zaledwie po 5 minutach. Interpretacja wyniku LabHome CRP-Screen test do wykrywania białka CRP w krwi powinna być zgodna z instrukcją dołączoną do opakowania.
Charakterystyka
- Test CRP-Screen® wykrywa poziom Białka C-reaktywnego w 4 zakresach (od 8 do ponad 100 mg/L) w krwi uzyskanej z nakłucia palca.
- Uzyskaj wynik CRP w ciągu 5 minut.
- Badanie CRP wykonuje się w diagnostyce infekcji i stanów zapalnych.
- Badanie CRP w codziennym zastosowaniu wykonuje się w przypadku:
- infekcji dróg oddechowych – kaszel, duszności, trudność w oddychaniu
- infekcji gardła – ostry ból, obrzęk, trudności w przełykaniu, zaczerwienienie – mogą być spowodowane infekcją wirusową, ale również zakażeniem bakteryjnym np. angina
- objawów grypy i przeziębienia – katar, gorączka, dreszcze, bóle głowy i mięśni, osłabienie, obie infekcje wywołują wirusy
- wykrywania poważnych infekcji bakteryjnych u dzieci – zapalenie płuc i oskrzeli
- rozpoznania infekcji pooperacyjnych po ekstrakcji zęba
- zatrucia – biegunka, wymioty, gorączka, mogą być spowodowane zarówno zatruciem pokarmowym, jak również infekcją żołądkowo-jelitową
- Poza tym, białko CRP to tzw. marker zmian zapalnych w organizmie. Zmiany zapalne powodujące wzrost poziomu CRP w krwi mogą być związane z:
- miażdżycą naczyń
- chorobami jelit
- uszkodzeniem tkanek i narządów
- obecnością infekcji (wirusowej bądź bakteryjnej)
Informacje dodatkoweW razie pytań lub wątpliwości służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.