W ostatnim czasie prawdziwą furorę robią koktajle odchudzające. Czy mogą one sprawić, że wkrótce będę mogła podziwiać w lustrze swoją talię osy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy i dlaczego warto stosować dietę koktajlową.

Ile kobiet, tyle sposobów

Jak świat światem, w życiu każdej kobiety jest czas, kiedy marzy o smukłej sylwetce, płaskim brzuchu i zgrabnych nogach magnetyzujących męskie spojrzenia. Niestety, rzeczywistość rzadko pokrywa się z naszymi pragnieniami, a rozmiar S często wywołuje na naszych twarzach jedynie nostalgiczny uśmiech i wspomnienie okresu dorastania. Pomimo tego, że powszechnie wiadomo, iż droga do zgrabnej talii bywa wyboista, nie znam kobiety, która choć raz nie podjęłaby walki o to, by schudnąć.

Sposobów na osiągnięcie tego celu jest wiele, ale żaden z nich nie jest idealny i nie może dać gwarancji powodzenia. Dlaczego? Organizm każdej z nas jest inny, każda z nas prowadzi inny tryb życia, każda ma inne potrzeby i preferencje. Niestety, to, co zdało egzamin w przypadku koleżanki, w Twoim przypadku może okazać się nieskuteczne. Owszem, istnieje kilka uniwersalnych zasad, bez stosowania których trudno sobie wyobrazić utratę niechcianych kilogramów. Mowa tutaj o: aktywności fizycznej, spożywaniu mniejszych porcji w równych odstępach czasu, unikaniu jedzenia przed snem i w nocy czy wykreśleniu z jadłospisu tłuszczów nasyconych, produktów przetworzonych i węglowodanów prostych. Jednak one mogą stanowić jedynie ramę, którą każda z nas w drodze do mniejszego rozmiaru będzie musiała wypełnić treścią. Swoją treścią.

Nic i nikt nie zrobi tego za Ciebie

Ostatnie lata to prawdziwy boom na specyfiki własnej inwencji, którymi chętnie dzielimy się w internecie. Dużą część z nich stanowią koktajle. Smaczne, proste w przygotowaniu i łatwo przyswajalne są źródłem cennych składników odżywczych i źródłem energii. Czy jednak tego typu napoje mogą pomóc osiągnąć kobietom upragniony cel?

I nie i tak. Żadna z nas nie może bowiem oczekiwać, że ten czy inny preparat wykaże się magicznymi zdolnościami i zrobi coś za nas. Gubienie kilogramów nie obejdzie się bowiem bez wyrzeczeń, potu czy odstawienia na boczny tor złych przyzwyczajeń żywieniowych. To funkcja, która ma wiele zmiennych, a dodanie jednego argumentu nie przyniesie poprawnego rozwiązania.

Koktajl Twoim sojusznikiem

Z drugiej jednak strony koktajle mogą wydatnie pomóc w osiągnięciu sukcesu. Mogą one być zdrowym substytutem dla kalorycznych przekąsek i dodatkowym źródłem energii pomiędzy głównymi posiłkami. Odpowiednio przygotowane mogą nawet zastąpić jeden z nich.

Jednym z największych błędów pań spoglądających z niepokojem na wagę jest dieta ilościowa. Rezygnujemy z posiłków i eliminujemy z menu niektóre produkty, a to ślepa uliczka. Głodzenie się spowalnia metabolizm, a ograniczenie niektórych produktów sprawia, że organizm nie ma dostarczanych składników, które są mu potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Tutaj swoją rolę odgrywają właśnie koktajle, które z jednej strony pobudzają procesy trawienne, z drugiej dostarczają komórkom zróżnicowanych mikro i makroelementów, witamin i soli mineralnych.

koktajle odchudzające przygotowanie

Koktajl odchudzający na własną rękę

Jakie zatem koktajle wybrać? Pierwszą możliwością jest przygotowanie napoju własnoręcznie. W internecie aż roi się od różnego rodzaju przepisów, których nie będziemy dublować. Wspomnimy jedynie o produktach, które warto z dodawać do różnych konfiguracji owoców i warzyw, by uzyskać optymalny efekt. Wszystkie wiemy, że błonnik poprawia przemianę materii. Warto o nim pamiętać także przygotowując koktajle. O pożywność koktajli pomogą zadbać również otręby owsiane, zarodki pszenne. W cenie są też pestki dyni i słonecznika będące źródłem pożądanych kwasów tłuszczowych. Napój można rozcieńczyć sokiem z brzozy lub z aloesu. Mam też dobrą wiadomość dla fanek słodyczy. Otóż koktajle odchudzające wcale nie muszą być pozbawione cukru. Przygotowywany przez siebie preparat możesz posłodzić naturalnym miodem, cukrem trzcinowym lub kostką gorzkiej czekolady, która jest również doskonałym źródłem magnezu.

Gotowy koktajl odchudzający

Istnieje jeszcze druga opcja dedykowana osobom, które nie mają czasu na precyzyjne zakupy i przygotowanie napojów na własną rękę. Jeśli jesteś jedną z nich, możesz sięgnąć po gotowe koktajle w formie proszku, który należy rozrobić w wodzie. Rynek oferuje całe mnóstwo tego typu preparatów. Niektóre z nich są dostępne także w aptekach, co dodatkowo podnosi ich wiarygodność. Jednym z nich jest suplement diety Simplic. To wysokobiałkowa przekąska oferowana w kilku smakach. Co ważne, Simplic jest bogaty białko, błonnik i pakiet witamin: C, B12, B7, B6, B1, B2 oraz E. Dodatkowo zawiera także proszek z opuncji figowej, który zmniejsza apetyt, pomaga utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi i wspomaga spalanie tłuszczów. Simplic pomaga regulować apetyt zapewniając przy tym organizmowi składniki niezbędne do jego prawidłowego działania.

Sama zdecyduj, po które rozwiązanie sięgniesz. Niezależnie od tego, czy wybierzesz gotowy koktajl odchudzający czy napój własnej koncepcji, pamiętaj, że koktajl to rozwiązanie, które pomoże Ci dotrzeć do celu. Czego szczerze Ci życzę.

ZAPYTAJFARMACEUTĘ

Odpowiemy na pytania i wątpliwości

(+48) 85 744 55 97pon-pt 07:00-16:00 sklep@cefarm24.pl