Roller do masażu twarzy to niewielkie urządzenie do pielęgnacji, które pozytywnie wpływa na kondycję i wygląd skóry twarzy. Chociaż Azjatki już od setek lat wykonują masaż twarzy kamiennym rollerem, to na świecie stał się on hitem kosmetycznym dopiero w ostatnim czasie. Na czym polega fenomen rollera do twarzy, co daje masaż tym nowym akcesorium kosmetycznym i jak używać go prawidłowo?

Produkty wspomagające w stosowaniu diety

Produkty wspomagające w stosowaniu diety

Sprawdź produkty wspomagające stosowanie diety:
Odchudzanie i oczyszczanie
Preparaty wapnia

Roller do masażu twarzy – co to takiego?

Roller do twarzy, nazywany także wałeczkiem, wałkiem lub masażerem to urządzenie znane w tradycyjnej medycynie chińskiej od setek lat. Jego wyjątkowe działanie relaksujące i pielęgnacyjne od wieków doceniane jest przez Azjatki, którym zależy na zdrowym wyglądzie skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. Ich zdaniem to właśnie w tych miejscach skóra mówi nam najwięcej o naszym wieku i kondycji organizmu.

Warto również dodać, że według medycyny Wschodu, każde żywe stworzenie, a także przedmiot, posiada określone pole energetyczne. Możemy na nie wpływać m.in. poprzez masaż, który działa pobudzająco lub uspokajająco, w zależności od potrzeb. Masaż kamieniami szlachetnymi jest wykorzystywany zarówno w chińskich, jak i ajurwedyjskich technikach leczenia oraz pielęgnacji ciała.

Rollery do masażu twarzy

Rollery do masażu twarzy

Rollery do twarzy
Pielęgnacja twarzy i szyi
Toniki

Roller do twarzy – jaki wybrać?

Początkowo rollery do masażu twarzy wykonane były z jadeitu, który w starożytnych Chinach był niezwykle pożądanym kamieniem szlachetnym, często nazywanym także „kamieniem niebios”. Mówiło się wówczas, że jadeit stanowi swego rodzaju pomost pomiędzy tym światem a światem następnym.

Obecnie spotykamy się z rollerami wykonanymi z prawdziwych kamieni szlachetnych lub z kamieni półszlachetnych, jak np. jadeit, kwarc różowy, kryształ górski, ametyst czy też rodolit. Przed zakupem tego akcesorium warto zwrócić uwagę na to, jaki kamień został w nim zastosowany, ponieważ jego właściwości będą miały wpływ na działanie rollera. Jaki zatem wybrać roller do twarzy – jadeit czy kwarc?

Jadeit jest kamieniem szlachetnym o zróżnicowanej strukturze i przejrzystości, który jest symbolem mądrości, pokoju oraz równowagi. Roller jadeitowy wspiera usuwanie toksyn z organizmu, rozluźnia system nerwowy, pomaga zachować spokój i harmonię, a także zmniejsza widoczność naczynek, stymuluje krążenie limfy i pomaga w leczeniu trądziku różowatego.

Z drugiej strony, kwarc jest minerałem ozdobnym, który od wieków wykorzystywany jest do tworzenia amuletów. W zależności od zawartości tytanu i manganu może przyjmować barwę od jasnoróżowej po intensywny róż. Roller kwarcowy uspokaja uczucie nerwów i gniewu, wspomaga odnowę komórek skóry oraz odporność organizmu, łagodzi dolegliwości związane z układem krążenia, a także pomaga w problemach z zatokami.

Warto zaznaczyć, że wybierając roller do masażu twarzy, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na kolor i właściwości kamienia, ale także na to:

  • czy kamień jest naturalny;
  • czy roller posiada metalowe stopery przy głowicach;
  • jakiej jakości metal został użyty do produkcji rollera;
  • czy rączka rollera jest wykonana z kamienia.

Co daje roller do twarzy?

Roller do masażu twarzy to urządzenie nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także wykazujące dobroczynny wpływ zarówno na stan naszej skóry, jak i samopoczucie. Masaż rollerem do twarzy zmniejsza stres, rozładowuje nadmierne napięcie, a także poprawia kondycję skóry poprzez:

  • lepsze ukrwienie skóry twarzy, dzięki czemu staje się ona jędrniejsza;
  • zmniejszenie opuchlizny, cieni i obrzęków pod oczami, na co wpływ ma przede wszystkim chłód kamieni;
  • zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek z uwagi na fakt, że roller rozluźnia mięśnie twarzy;
  • łagodzenie skóry dzięki właściwościom chłodzącym kamieni;
  • lepsze rozprowadzanie produktów do pielęgnacji twarzy – np. podczas tonizowania twarzy, ponieważ masaż rollerem przyczynia się do głębszego wnikania w skórę składników aktywnych zawartych w olejku lub balsamie;
  • poprawę konturu twarzy;
  • pozbycie się nadmiaru toksyn z organizmu – masaż rollerem do twarzy stymuluje drenaż limfatyczny, co zwiększa przepływ krwi i usprawnia krążenie.

Jak stosować roller do twarzy?

W przypadku rollerów do twarzy szczególnie ważna jest prawidłowa technika masowania oraz regularność. Przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę twarzy, a następnie nałożyć na twarz krem (m.in krem z filtrem), olejek lub serum, co zapewni dobry poślizg na skórze. Zanim przystąpimy do masażu twarzy rollerem, należy przeprowadzić masaż manualny lub punktowy za pomocą dłoni i palców, by pobudzić w ten sposób skórę.

Masowanie rollerem rozpoczynamy od szyi, co pozwoli otworzyć kanał drenażu limfatycznego. Co ważne, należy przeciągać roller wyłącznie w jednym kierunku. Następnie wałek ustawiamy na linii żuchwy i przetaczamy go od szczęki do ucha oraz od szczęki do kości policzkowej. Kolejnym krokiem jest masaż policzków, który wykonywany jest od nosa do uszu. Podczas masowania czoła roller powinien być najpierw umieszczony na wysokości styku brwi, a następnie przesuwany w kierunku linii włosów.

Co ważne, jeśli zależy nam na usunięciu toksyn z organizmu, masaż twarzy rollerem powinien być przeprowadzany ruchem wymiatającym począwszy od boków szczęki, aż do podstawy szyi. Jeśli natomiast chcemy uwydatnić kości policzkowe, warto masować twarz od szczęki do góry, w kierunku kości policzkowej.

Roller do twarzy powinien być używany zarówno rano, jak i wieczorem. Rano możemy zmniejszyć opuchliznę twarzy i pobudzić komórki skóry, natomiast wieczorem jesteśmy w stanie wprowadzić w skórę więcej składników aktywnych zawartych w kremie, olejku lub serum. Twarz należy masować powolnymi ruchami, najlepiej za pomocą schłodzonego wcześniej w lodówce wałeczka.

Roller do twarzy – czy warto i jak często go stosować?

Masaż rollerem do twarzy pozwala cieszyć się promienną, uelastycznioną skórą, ale tylko pod warunkiem, że będziemy stosować go regularnie. Jeżeli chcemy uzyskać najlepsze efekty i zapewnić skórze lepsze wchłanianie się kosmetyków, masowanie warto wykonywać co najmniej 5 razy w tygodniu, przez około 15 minut dziennie. Niestety, nie każdy z nas może pozwolić sobie na poświęcenie kwadransa na masaż. W takiej sytuacji warto przeznaczyć nawet 5 minut na rolowanie twarzy, co również pomoże naszej skórze w regeneracji i korzystnie wpłynie na jej wygląd.

Roller do masażu twarzy – przeciwwskazania

Pamiętajmy jednak, że chociaż masaż twarzy rollerem świetnie wpływa na naszą skórę, to w niektórych przypadkach powinniśmy zrezygnować z jego stosowania. Przeciwwskazaniem do jego użytkowania jest:

  • stan zapalny na twarzy;
  • trądzik lub opryszczka;
  • stany zapalne gardła i dziąseł;
  • powiększone węzły chłonne;
  • gorączka;
  • świeży stan po ekstrakcji zęba.

Jak czyścić roller do twarzy?

Regularne stosowanie rollera do twarzy wiąże się z koniecznością odpowiedniej jego pielęgnacji. Ważne jest, by możliwie jak najbardziej minimalizować kontakt metalowej części wałeczka z wodą. Co więcej, po każdorazowym masażu należy dokładnie wyczyścić roller, aby nie dopuścić do rozwoju bakterii. Wystarczy, że umyjemy go specjalnym mydłem antybakteryjnym lub wacikiem zwilżonym wodą. Zaleca się także, by raz na kilka tygodni pozostawiać w nasłonecznionym miejscu. Ekspozycja na słońce nie tylko pozwoli zachować piękny wygląd kamienia, ale też sprawi, że zachowa on swoje magiczne właściwości.

Autor artykułu: tech. farmaceutyczny Monika Kędzierska