Maski, odżywki, spray nabłyszczający – odpowiednie kosmetyki do włosów pozwalają nam nie tylko zadbać o kondycję naszych pasm, ale i ułożyć ładną fryzurę. Sama pielęgnacja włosów przeznaczonymi do tego preparatami to jednak za mało. W walce o piękne kosmyki przydatne są również… szczotki. Codzienne szczotkowanie włosów to podstawa! Jak wybrać szczotkę do włosów?

Rodzaje szczotek do włosów

Regularne szczotkowanie włosów to prosty i sprawdzony sposób na polepszenie kondycji pasm. Podczas szczotkowania nie tylko rozczesujemy pasma i zapobiegamy tworzeniu się kołtunów, ale również wygładzamy kosmyki i wykonujemy delikatny masaż skóry. Przy pomocy szczotki nadajemy fryzurze objętość, kształt, jak i usuwamy zanieczyszczenia, które każdego dnia gromadzą się we włosach i na skórze głowy.

W sklepach i drogeriach możemy znaleźć różne rodzaje szczotek do włosów. Jedne mają naturalne włosie, inne syntetyczne. Różne są również długości rączek czy sama powierzchnia szczotki. Czym kierować się przy wyborze szczotki do włosów? Przede wszystkim rodzajem i długością włosów. Inne zadanie ma do wykonania szczotka do włosów kręconych, a inne szczotka do cienkich pasm. Nie bez znaczenia jest także sam materiał, z którego wykonana jest szczotka.

Zadbaj o wygląd i zdrowie swoich włosów!

Zadbaj o wygląd i zdrowie swoich włosów!

Pielęgancja do włosów
Szampony do skóry głowy
Odżywki i kremy do włosów

Szczotka do włosów cienkich

Cienkie pasma zazwyczaj szybciej się przetłuszczają i są oklapnięte. Delikatne włosy są też narażone na wypadanie i łamanie się, a także nie lubią zbyt dużej ilości kosmetyków. Dobra szczotka do włosów cienkich to ta wykonana z naturalnego włosia. Idealnym przykładem jest popularna ostatnio szczotka z włosów dzika. Gęste, nieco sztywne włosie dobrze rozczesuje włosy, pasmo po pasmie, a jednocześnie nie uszkadza ich struktury i nie wyrywa kosmyków. Jeśli jesteś przyzwyczajona do używania szczotek ze sztucznym włosiem, możesz postawić na model szczotki, w którym połączono włosie naturalne i syntetyczne.

Szczotka do włosów kręconych

Pielęgnacja włosów kręconych to spore wyzwanie. Taka fryzura lubi być rozczesywana palcami, co pozwala na zachowanie skrętu loków czy fal. Jeśli chodzi o wybór szczotki do włosów kręconych, to dobrym wariantem jest szczotka z grubymi, szeroko rozstawionymi zębami. Zapobiega plątaniu się pasm, nie powoduje ich puszenia i nie wpływa na naturalny skręt kosmyków. W przypadków włosów kręconych i grubych sprawdzi się też popularna szczotka z igłami. Jednak najlepszym rozwiązaniem dla posiadaczek burzy loków jest… grzebień. Oczywiście z szeroko rozstawionymi zębami, wykonany z drewna lub bambusa.

Szczotka do włosów długich

Włosy długie są zazwyczaj proste i szybko tracą swoją objętość. W tym przypadku możesz wybrać płaską szczotkę z dużą główką i gęstym włosiem, które dokładnie je rozczesze. Dużo osób decyduje się na używanie szczotki okrągłej, która od razu modeluje pasma i nadaje im objętości. Przy jej pomocy możesz wywinąć końcówki czy sprawnie ułożyć grzywkę. Jeśli Twoim problemem są elektryzujące się włosy, zapomnij o szczotkach plastikowych, a kup szczotkę z miękkimi wypustkami lub szczotkę jonizującą, która zamyka łuski włosia, dzięki czemu pasma stają się gładkie i lśniące. Masz przedłużone kosmyki? Dobra szczotka do włosów przedłużanych musi delikatnie rozczesać pasma, aby nie zniszczyć dopinek. Wybierz szczotkę z naturalnego włosia, a jego grubość i rozstawienie dobierz do grubości pasm. Włosie gęste i krótkie rozczesze cienkie kosmyki, a włosie rozstawione i długie sprawdzi się przy włosach grubych.

Szczotka do stylizacji włosów

Modelowanie włosów to zabieg, bez którego wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu. Jak dobrze i szybko stylizować włosy? Z pomocą przychodzą nam wspomniane już szczotki okrągłe. Z pewnością Twój fryzjer niejednokrotnie po nie sięgał, aby nadać Twoim kosmykom wymarzony kształt. Zasada jest prosta. Im dłuższe włosy, tym większa średnica szczotki okrągłej. W przypadku włosów krótkich wystarczy Ci szczotka o średnicy 30 mm, włosy średnie wymagają sprzętu o średnicy 40-60 mm, z kolei włosy długie modelujemy szczotką o średnicy 60-80 mm. Jeśli masz długie pasma, postaw też na model z długą rączką, co zapewni Ci większy komfort użytkowania. Oczywiście długie pasma z grzywką najlepiej modelować dwoma szczotkami. Ta z większą średnicą nada kształt pasmom długim, a ta z mniejszą średnicą wymodeluje grzywkę czy krótsze pasma po bokach twarzy. Ważny jest także materiał, z którego wykonana jest rączka szczotki i włosie. Wybierz włosie nylonowe i ceramiczną powłokę trzonu szczotki.

ZAPYTAJFARMACEUTĘ

Odpowiemy na pytania i wątpliwości

(+48) 85 744 55 97pon-pt 07:00-16:00 sklep@cefarm24.pl