Szukasz zabiegu, który zregeneruje Twoją skórę i pomoże Ci w walce z jej niedoskonałościami? Mikrodermabrazja, czyli mechaniczne złuszczanie naskórka, to jeden z najczęściej wykonywanych nieinwazyjnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Sprawdź, jakie są wskazania do jego przeprowadzenia oraz kto powinien go unikać.

Produkty wspomagające w stosowaniu diety

Produkty wspomagające w stosowaniu diety

Sprawdź produkty wspomagające stosowanie diety:
Odchudzanie i oczyszczanie
Preparaty wapnia

Na czym polega mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to nieinwazyjny zabieg złuszczania naskórka. Taki mechaniczny mikropeeling jest znakomitą alternatywą dla peelingu chemicznego, ale nie tylko. Mikrodermabrazja przy użyciu strumienia mikrokryształków usuwa naskórek warstwa po warstwie, a głębokość złuszczania jest indywidualnie dobierana do potrzeb skóry pacjenta. Wyróżniamy trzy rodzaje mikrodermabrazji. Tlenowa, czyli oxybrazja, wykorzystuje właściwości tlenu i soli fizjologicznej, jest szczególnie polecana w przypadku cery wrażliwej, naczynkowej. Mikrodermabrazja diamentowa również jest delikatna, a głowica z diamentem działa szczególnie efektownie na cerę wrażliwą i alergiczną. Z kolei mikrodermabrazja korundowa jest mocniejsza w działaniu, podczas zabiegu wykorzystywane są kryształki tlenku glinu.

Pielęgnacja skóry twarzy

Pielęgnacja skóry twarzy

Do pielęgnacji twarzy
Do nawilżenia skóry
Kosmetyki

Wskazania i przeciwwskazania do mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja jest szczególnie polecana osobom z niedoskonałościami skóry i cery. Chodzi o cellulit, rozstępy, zmarszczki, plamy starcze, przebarwienia, zaskórniki, zmiany potrądzikowe i blizny. Zabieg zmniejsza ich widoczność i poprawia kondycję skóry. Staje się ona oczyszczona i dotleniona. Stymulowana jest produkcja kolagenu i elastyny, co z kolei wpływa pozytywnie na jędrność skóry. Poprawia się również sam koloryt cery. Nie można zapomnieć także o poprawie mikrokrążenia krwi i przepływu limfy.

Jak każdy zabieg, tak i mikrodermabrazja nie jest dla wszystkich. Choć typ zabiegu można dobrać do rodzaju cery, osoby z bardzo wrażliwą skórą i kruchymi naczynkami mogą spotkać się z odmową specjalisty. Inne przeciwwskazania do mikrodermabrazji to m.in. świeża opalenizna i uszkodzenia skóry, zabiegi chirurgiczne niedawno wykonywane na danej partii ciała, trądzik różowaty, nowotwory, zakażenia grzybicze, bakteryjne i wirusowe.

Mikrodermabrazja – opis zabiegu

Czy mikrodermabrazja jest bolesna? Zabieg jest bezpieczny, nie powoduje powstania blizn czy przebarwień na skórze (o ile wykonuje go specjalista!). Nie jest także bolesny. Jest to oczywiście kwestia indywidualna, ale większość osób opisuje, że podczas zabiegu odczuwa lekkie kłucie czy mrowienie podczas zasysania naskórka. Mikrodermabrazja może być przeprowadzona na twarzy lub ciele, trwa średnio 30-60 minut (w zależności od wybranej partii ciała). W zależności od problemu, z którym zgłasza się pacjent, konieczne jest wykonanie kilku lub kilkunastu zabiegów w odstępach czasowych.

Jak wygląda sam zabieg? Przede wszystkim specjalista musi dokładnie obejrzeć naszą skórę i określić głębokość złuszczania. Przed mikrodermabrazją skóra jest oczyszczana, a pacjent powinien włożyć okulary ochronne na oczy. Po zabiegu na daną partię ciała nakłada się kremy/maski, które potęgują działanie złuszczania, ale i regenerują skórę. Co ważne, skóra może być delikatnie zaczerwieniona, jednak stan ten szybko mija. Efekty zabiegu widać już po pierwszej serii.

Postępowanie po zabiegu

Warto także pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu to podstawa, jeśli zależy nam na lepszym efekcie. Bezpośrednio po mikrodermabrazji należy unikać wizyt na basenie (chlorowana woda może podrażnić i wysuszyć skórę) oraz opalania się. Krem z filtrem SPF 50 to konieczność! Przez pierwsze dni warto też zrezygnować z inwazyjnych zabiegów na skórę i pić większą ilość wody. Kosmetyki wybielające można stosować dopiero 24 h po zabiegu. W razie wątpliwości spytaj specjalistę o to, jak pielęgnować skórę po mikrodermabrazji. Mimo iż jest to zabieg kosmetyczny nieinwazyjny, sprawdź dokładnie gabinet, w którym go wykonasz. Odpowiednio przeszkolona i doświadczona kadra (potwierdzają to certyfikaty wiszące na ścianach) to gwarancja Twojego bezpieczeństwa i komfortu.