Zabiegi wyszczuplające to jeden ze sposobów na poprawę figury. Nie jest to jednak recepta na pozbycie się zbędnych kilogramów. Modelowanie sylwetki zalecane jest osobom, u których tkanka tłuszczowa rozkłada się nierównomiernie lub jest odporna na dietę oraz ćwiczenia. Wówczas można zdecydować się na zabieg przeprowadzany bezinwazyjnie, ale przy tym skutecznie.

Atak na tkankę tłuszczową

Modelowanie ciała, czyli bodyforming polega na walce z komórkami tłuszczowymi, które gromadzą się w tkance podskórnej. Z jednej strony jest ona potrzebna, bo pomaga w utrzymywaniu ciepłoty ciała, ale równocześnie to właśnie jej nadmiar odbija się na wyglądzie. Jednak nie zawsze można pozbyć się tłuszczu w tkance podskórnej za sprawą ćwiczeń, diety czy w skrajnych przypadkach – operacji. Okazuje się bowiem, że nawet osoby, które są szczupłe i o niewielkiej nadwadze, mają tendencję do m.in. cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej w konkretnych partiach ciała. Odkładaniu się tłuszczu sprzyjają m.in. geny, stres, zaburzenia hormonalne, wiek, przyjmowane leki oraz przemiana materii.

Preparaty wspierające odchudzanie

Preparaty wspierające odchudzanie

Odchudzanie to nie tylko dieta. Proces ten można wspierać dodatkową suplementacją błonnika, chromu a nawet stosując spalacze tłuszczu.
Preparaty doustne
Odchudzanie
Odchudzanie i oczyszczanie

Zabiegi wyszczuplające XXI wieku

W walce z kłopotliwymi fałdkami może pomóc m.in. lipoliza ultradźwiękowa. Jest ona stosowana w przypadku miejscowej otyłości brzucha, bioder oraz rąk. Zabieg ten prowadzi do rozbicia komórek tłuszczowych ultradźwiękami. Trójglicerydy transportowane są poprzez układ limfatyczny do wątroby, a następnie zostają wydalone z organizmu. Lipoliza ultradźwiękowa nie uszkadza tkanek, napina skórę i poprawia jej jędrność. Z zabiegu tego nie powinny korzystać m.in. osoby przyjmujące określone leki (wizyta poprzedzona jest wywiadem), z rozrusznikiem serca oraz nadczynnością tarczycy.

Jeżeli chodzi o najskuteczniejsze zabiegi wyszczuplające, a przy tym nieinwazyjne i w pełni bezpieczne, to pod uwagę warto wziąć także kriopolizę. Polega ona na zamrażaniu komórek tłuszczowych, co prowadzi do zniszczenia nasyconych kwasów tłuszczowych, a następnie do zmniejszenia objętości tkanki. Zabieg ten służy do modelowania brzucha, ud oraz twarzy. Pierwsze efekty widać po ok. miesiącu. Z metody tej powinny zrezygnować m.in. kobiety w ciąży oraz karmiące, seniorzy z cukrzycą, osoby z chorobami wątroby oraz rozrusznikiem serca.

Inne rodzaje zabiegów modelowania sylwetki

W walce z cellulitem może pomóc kolejny zabieg modelowania sylwetki, czyli drenaż limfatyczny. Jest to specjalna technika masażu, mająca na celu rozłożenie nagromadzonej limfy. Poprawia się jej krążenie, metabolizm tkanki tłuszczowej i przemiana materii w tkankach skórnych oraz zanikają obrzęki. Po zabiegu dochodzi do redukcji cellulitu.

W modelowaniu sylwetki wykorzystywana jest ponadto lipodermologia. Również jest to wyszczuplający masaż, ale wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia z systemem próżniowym. Jego głowice oraz rolki rozbijają kompleksy lipidowe, dzięki czemu udaje się usunąć podskórne złogi tłuszczu. Dochodzi do redukcji tkanki, a skóra staje się bardziej napięta. Zabieg ten służy do liftingu twarzy oraz modelowania całego ciała.

Liposukcja to również skuteczny zabieg, który wykonywany jest bez użycia skalpela. Wyróżnić można liposukcję ultradźwiękową, laserową i wodną. Ta pierwsza wykorzystuje energię ultradźwiękową do oddzielenia tkanki tłuszczowej od pozostałych. Używa się do tego głowicy, która emituje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Komórki tłuszczowe są nimi rozbijane, a następnie zostają zmetabolizowane. W ten sposób można pozbyć się tkanki tłuszczowej, cellulitu i rozstępów z brzucha, pośladków, ud, rąk czy pleców.

Podobnie działa liposukcja laserowa, z tym że błony komórek tłuszczowych są rozbijane laserem. Liposukcja wodna (tzw. Body Jet) to z kolei jeden z zabiegów z imponującymi efektami, ale równie imponująca jest jego cena (kilka tysięcy złotych). Metoda ta polega na usunięciu tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem roztworu wodnego pod wysokim ciśnieniem. W ten sposób dochodzi do rozluźnienia tkanki, która jest zasysana.

ZAPYTAJFARMACEUTĘ

Odpowiemy na pytania i wątpliwości

(+48) 85 744 55 97pon-pt 07:00-16:00 sklep@cefarm24.pl