Nanobiotic od Nano-Tech to seria naturalnych preparatów o formułach zawierających metale szlachetne w formie specjalnych nanocząsteczek aXonnite®. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom wyróżniają się wysoką skutecznością w pielęgnacji skóry, a także w jej regeneracji. Są pomocne w profilaktyce infekcyjnych chorób skóry i błon śluzowych oraz z różnego rodzaju problemów medycznych. Seria obejmuje szereg różnorodnych produktów o wielu wskazaniach i działaniu – ich skuteczność potwierdzono badaniami. 

Preparaty Nanobiotic – co je wyróżnia?

Produkty wspomagające w stosowaniu diety

Produkty wspomagające w stosowaniu diety

Sprawdź produkty wspomagające stosowanie diety:
Odchudzanie i oczyszczanie
Preparaty wapnia

Jest to seria specjalistycznych preparatów naturalnych, której producentem jest Nano-Tech. Producent działa na rynku prężnie od ponad 10 lat, skupiając się na zastosowaniu nanotechnologii. Jest twórcą autorskiej, innowacyjnej technologii umożliwiającej pozyskiwanie nanocząsteczek metali szlachetnych, które znajdują zastosowanie między innymi w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Preparaty Nanobiotic od Nano-Tech bazują na metalach szlachetnych (miedź, srebro i złoto) w postaci nanocząsteczek aXonnite®.

Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, antygrzybiczym i antywirusowym produkty mogą pomóc w walce z infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi skóry oraz błon śluzowych. Co ważne znajdują zastosowanie przy poparzeniach skóry i jej podrażnieniach, a także w profilaktyce niektórych chorób infekcyjnych. Doskonale sprawdzają się w pielęgnacji skóry oraz we wspomaganiu leczenia dolegliwości skórnych i chorób błon śluzowych. Niejonowe nanocząsteczki metali szlachetnych wyróżniają się dużą powierzchnią oddziaływania na mikroorganizmy. Skuteczność ich działania w produktach Nanobiotic potwierdzono w badaniach przeprowadzanych przez polskie uczelnie oraz w testach Laboratoriów Badawczych. 

Nanobiotic - poznaj gamę specjalistycznych preparatów naturalnych

Nanobiotic MED Gold spray

Jednym z preparatów z serii jest Nanobiotic MED Gold, czyli kosmetyk na bazie złota aXonnite® wykazującego właściwości odbudowujące i oczyszczające. Preparat ma też działanie regenerujące skórę, a zawarte w nim złoto przyczynia się do odbudowy włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra odzyskuje jędrność i elastyczność. Dodatkowo nanocząsteczki złota aXonnite® mają działanie pielęgnujące oraz kojące i łagodzące podrażnienia skóry. Preparat poleca się do wszystkich rodzajów skóry. Z uwagi na swoje właściwości kojące będzie bardzo dobrą opcją do pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Można go wykorzystać również na skórę podrażnioną po zabiegach kosmetycznych.

Nanobiotic MED Silver spray

Seria Nanobiotic obejmuje także preparat Nanobiotic MED Silver, który posiada w składzie srebro aXonnite® o właściwościach antybakteryjnych. Preparat można stosować w codziennej pielęgnacji skóry i błon śluzowych, ma działanie ochronne i łagodzące. Szczególnie poleca się go do pielęgnacji cery trądzikowej i skłonnej do podrażnień. Preparat można również stosować profilaktycznie do ochrony przed odleżynami. Oczyszcza skórę i błony śluzowe, a także działa ochronnie w miejscu ich podrażnienia. Zawarte w nim cząsteczki srebra aXonnite® mają nie tylko wspomniane działanie antybakteryjne, ale też korzystnie wpływają na kondycję skóry oraz przyczyniają się do jej regeneracji. 

Nanobiotic MED Copper spray

Jednym z cenionych produktów Nanobiotic jest też Nanobiotic MED Copper. Preparat zawiera w składzie miedź aXonnite®, która posiada cenne właściwości przeciwgrzybicze. Cząsteczki miedzi aXonnite® mają też działanie pielęgnacyjne, w tym oczyszczające, nawilżające i łagodzące. Kosmetyk Nanobiotic MED Copper poleca się do stosowania na skórę i błony śluzowe w celu ich profilaktycznej pielęgnacji przeciwgrzybiczej. Sprawdzi się też na podrażnienia skóry i błon śluzowych związane z już istniejącą infekcją grzybiczą, wspierając ich leczenie i regenerację. Będzie odpowiedni nawet przy grzybicach przewlekłych, ułatwiając walkę z dolegliwościami, które im towarzyszą. Można go również stosować w przypadku grzybicy okolic intymnych.

Przeciwgrzybicze właściwości posiada również inny produkt Nanobiotic MED Copper, a konkretnie Nanobiotic MED Copper Antygrzybica Forte, który jest wyrobem medycznym. Zawiera w składzie miedź i srebro aXonnite®. Przeznaczony jest do wspomagania leczenia lub profilaktycznego zabezpieczania dłoni, stóp i paznokci przed infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi. 

Nanobiotic Med. Gold Regeneracja

Kolejnym produktem z serii jest Nanobiotic MED Gold Skin Repair. To wielofunkcyjny krem leczniczo-regenerujący ze złotem aXonnite®, srebrem aXonnite®, witaminą E, kwasem hialuronowym oraz z fomblinem®. Preparat jest wyrobem medycznym. Ma działanie łagodzące podrażnienia, oparzenia skóry oraz stany zapalne, w tym AZS czy trądzik. 

Produkt zaleca się stosować codziennie w pielęgnacji skóry. Jego innowacyjna formuła wspomaga regenerację skóry (w tym także po zabiegach kosmetycznych) i zapewnia jej jednocześnie ochronę antybakteryjną. Produkt zawiera złoto aXonnite® razem z kwasem hialuronowym i witaminą E. Składniki te odpowiadają za pielęgnację skóry i jej uelastycznienie oraz regenerację, gdy jest uszkodzona. Dodatek srebra aXonnite® natomiast zapewnia skórze ochronę antybakteryjną z zachowaniem jej naturalnej mikroflory. Dzięki dodatkowi fomblinu® preparat dodatkowo zabezpiecza skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Zawarty w nim olejek makadamia zapewnia skórze ochronę przed wolnymi rodnikami i promieniowaniem UV, a przy tym działa nawilżająco i uelastyczniająco. 

Inne preparaty Nanobiotic od Nano-Tech

We wcześniejszych akapitach opisano tylko wybrane z długiej listy naturalnych produktów serii Nanobiotic. Seria obejmuje kosmetyki i wyroby medyczne w wielu postaciach i o różnych wskazaniach. Wszystkie bazują na metalach szlachetnych (złoto, srebro lub miedź) w postaci nanocząsteczek aXonnite®. Wyróżniają się dobroczynnym działaniem na skórę lub błony śluzowe. Do pozostałych preparatów z serii Nanobiotic od Nano-Tech można zaliczyć:

  • Nanobiotic MED Silver PLUS – wyrób medyczny o działaniu ochronnym i antybakteryjnym dzięki zawartości srebra aXonnite®, który dodatkowo zawiera w składzie porost islandzki wzmacniający działanie preparatu w stosunku do zmian skórnych o podłożu bakteryjnym.
  • Nanobiotic Silver Dziąsła i Afty – żel ze srebrem aXonnite® o działaniu antybakteryjnym i ochronnym, który poleca się na stany zapalne jamy ustnej.
  • Nanobiotic MED Silver Gardło – preparat o działaniu wspomagającym walkę z infekcjami bakteryjnymi gardła. Wykazuje działanie łagodzące i regenerujące, a przy tym nawilża gardło, redukując objawy jego suchości, w tym kaszel. 
  • Nanobiotic MED Silver Katar – spray do nosa o działaniu oczyszczającym, który poleca się nawet przy uporczywym katarze, gdyż przynosi natychmiastową ulgę od uciążliwych objawów. 
  • Nanobiotic MED Silver Nos i Zatoki – wyrób medyczny w postaci płynu, który jest przeznaczony do stosowania profilaktycznego w celu ochrony przed zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi. Preparat nadaje się również do stosowania w celu wspomagania leczenia infekcji nosa i zatok, poza tym można go wykorzystać do pielęgnacji pozabiegowej.
  • Nanobiotic MED Silver Ukąszenia – żel polecany do stosowania na podrażnienia skóry związane z ugryzieniami komarów, meszek, os i pszczół. Pielęgnuje skórę i działa ochronnie, pomagając pozbyć się towarzyszącego ugryzieniom bólu, swędzenia, obrzęków czy zaczerwienienia.
  • Nanobiotic MED Silver Wash&Protect – wyrób medyczny będący mydłem w żelu do rąk i ciała. Przeznaczony do codziennego mycia i zabezpieczania skóry przed infekcjami bakteryjnymi. Zawiera w składzie srebro aXonnite® o właściwościach oczyszczających i antybakteryjnych. 
  • Nanobiotic MED Silver PLUS Forte – wyrób medyczny na bazie srebra aXonnite®, który jest przeznaczony do wspomagania leczenia uszkodzeń skóry.
  • Nanobiotic MED Silver Intima – wyrób medyczny w postaci płynu do higieny intymnej. Preparat zawiera srebro aXonnite® oraz inulinę i ma działanie antybakteryjne oraz pielęgnacyjne. Preparat przeznaczony jest do codziennej higieny okolic intymnych, w tym zwłaszcza w przypadku osób ze skórą wrażliwą.