Noworodki pojawiają się na świecie bez żadnej instrukcji obsługi – to prawda. Dlatego dla wielu Rodziców nawet codzienna kąpiel Maluszka to wielkie wyzwanie! Jak odpowiednio zadbać o skórę nowonarodzonego dziecka, by odpowiednio ją chronić i wspierać jej rozwój? Kluczowe jest kompleksowe podejście, a także stosowanie produktów do mycia i pielęgnacji skóry przeznaczonych od pierwszych dni życia. Warto upewnić się także, czy wybrane kosmetyki są polecane przez specjalistów – np. przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne.

  1. Kąpiel – nie za często, nie za ciepła! Noworodki i niemowlęta potrzebują dwóch do trzech kąpieli w tygodniu w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Pamiętaj, by utrzymywać temperaturę w przedziale ok. 35-37°C, a całą czynność zamknąć w kilku minutach. Korzystaj z łagodnych produktów myjących, dedykowanych skórze najmłodszych. Wybieraj produkty wolne od substancji zapachowych, najlepiej hipoalergiczne.
  2. Ochrona skóry przed wpływem środowiska zewnętrznego. Pielęgnacja skóry Maleństwa nie kończy się jednak na oczyszczeniu. Aby chronić ją przed wpływem czynników atmosferycznych i środowiskowych, a także stymulować jej rozwój i łagodzić podrażnienia, wybierz produkty dla noworodków, niemowląt i dzieci, które nie zawierają silikonów, alkoholi i innych drażniących substancji. Powinny to być produkty zatwierdzone do stosowania od pierwszych dni życia.
  3. Dbaj o odpowiednie nawodnienie Malucha. Utrzymanie skóry dziecka w dobrej kondycji nie zależy wyłącznie od sposobu jej pielęgnacji. Pamiętaj, by dbać o jej nawilżenie również od wewnątrz, karmiąc dziecko piersią na żądanie, a następnie kontrolując ilość spożywanej przez dziecko wody, szczególnie w upalne dni.

Decydując się na zakup kosmetyków do pielęgnacji skóry Twojego dziecka uważnie studiuj etykiety, a także przeznaczenie produktu. Upewnij się również, że balsam czy produkt do mycia dla Maluszka jest rekomendowany przez specjalistów z odpowiednim doświadczeniem – np. przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne.

ZAPYTAJFARMACEUTĘ

Odpowiemy na pytania i wątpliwości

(+48) 85 744 55 97pon-pt 07:00-16:00 sklep@cefarm24.pl