Bez względu na porę roku, gładka skóra pozbawiona włosów to marzenie wielu kobiet. Czy w związku z tym depilacja w domowych warunkach to dobry sposób, aby ją uzyskać? Jaką metodę wybrać? Sprawdziliśmy najpopularniejsze z nich.

Depilacja woskiem

Jeden z najskuteczniejszych, ale i trudniejszych sposobów na depilację w domowym zaciszu. Jeśli nie boisz się bólu, to jest to metoda dla Ciebie. Jak ogolić nogi, pachy lub inne części ciała woskiem? Pamiętaj o kilku podstawowych zasadach:

– włosy, które chcesz potraktować woskiem powinny mieć ok. 5 mm, jednak najpierw upewnij się, co zaleca producent wybranego produktu,
– dzień przed depilacją warto wykonać peeling, który zmiękczy włosy. Przed zabiegiem skóra musi być czysta i wolna od wilgoci,
– wybierz odpowiedni wosk (może być zapachowy), najlepiej z podgrzewaczem, aby od razu nanieść na skórę gotowy do użycia produkt,
– wosk nakładaj zgodnie z kierunkiem rośnięcia włosków,
– papierek natomiast stosuj w przeciwną stronę – przynosi to najlepsze efekty.

Depilacja w domowych warunkach woskiem daje bardzo dobre rezultaty. Przez około 3-4 tygodnie będziesz wolna od niechcianego owłosienia. Nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami – w przypadku depilacji woskiem potrzeba odrobinę praktyki, aby pewnie zrywać pasek z włoskami. Na początku jednak unikaj okolic bikini, aby niechcący się nie zranić i nie zrazić do tego typu depilacji.

Skuteczna i bezbolesna depilacja

Skuteczna i bezbolesna depilacja

Na gładką skórę
Dla zadbanego ciała

Kremy do depilacji

Niezwykle łatwa do wykonania w domu metoda pozbywania się owłosienia. Świetnie sprawdzi się, jeśli nie znosisz zbyt dobrze bólu i masz cerę naczyniową. Jak działają kremy do depilacji? Mają w swoim składzie kwasy rozpuszczające keratynę, czyli białko odpowiedzialne za budowanie włosa. Kwasy te są bezpieczne dla naszej skóry – nie wnikają zbyt głęboko i nie naruszają cebulki włosa, przez co te, choć słabsze, odrastają po około tygodniu. Dla Twojej wygody producenci stworzyli kremy do depilacji konkretnych części ciała, dzięki czemu znajdziesz np. krem do depilacji twarzy, nóg i okolic bikini. Krem wystarczy nanieść na oczyszczoną skórę (nie dłużej, niż zaleca producent), a następnie użyć szpatułki, aby ściągnąć krem wraz z włosami.

Depilator

Depilacja w domowych warunkach z pomocą depilatora to również sposób dla tych z Was, które mają wyższy próg bólu. Chociaż producenci depilatorów obiecują, iż stosowanie ich urządzeń nie boli, trudno przyjąć to do wiadomości. W końcu depilator wyrywa włoski wraz z cebulkami, co nawet mimo chłodzenia czy użytych kremów musi powodować dyskomfort. Pamiętaj, aby włoski były odpowiedniej długości, inaczej urządzenie ich nie chwyci i nie wyrwie, a sama depilacja będzie nieskuteczna. Efekt depilatora może utrzymać się nawet do 5 tygodni!

Maszynka do golenia

Golenie nóg i innych części ciała to chyba najczęściej wybierana przez nas metoda. Jest względnie szybka, tania i skuteczna. Najlepiej golenie maszynką wykonać tuż po ciepłej kąpieli, co zmiękczy skórę i włoski. Następnie – wybierz odpowiedni krem, który dodatkowo wspomoże golenie. Pod żadnym pozorem, nawet pod presją czasu, nie gól włosów na sucho! W przeciwnym wypadku – podrażnienia gwarantowane. Jeśli masz wrażliwą skórę, golenie rozpocznij zgodnie z kierunkiem, w jakim rosną włosy. Dopiero poprawki warto robić pod włos.

Pielęgnacja po depilacji

Każdy rodzaj depilacji sprawia, iż skóra jest podrażniona – od tego nie da się uciec. Aby zadbać o nią i zminimalizować podrażnienia, warto zastosować odpowiedni krem, który im przeciwdziała. Bardzo dobre rezultaty dają kosmetyki z aloesem, który działa łagodząco, a dzięki kompleksowi witamin również odżywia skórę. W przypadku np. depilacji woskiem, lepiej w późniejszym czasie nie stosować peelingu oraz unikać słońca – dlatego jest to bardzo dobra metoda do zastosowania zimą lub jesienią.

ZAPYTAJFARMACEUTĘ

Odpowiemy na pytania i wątpliwości

(+48) 85 744 55 97pon-pt 07:00-16:00 sklep@cefarm24.pl