Majowy weekend zbliża się wielkimi krokami. Nawet jeśli nie masz jeszcze żadnych planów i zanosi się na to, że spędzisz go w domu, może to być fascynujący czas, pełen dobrej zabawy i ważnych spotkań.

U Polaków błogi raj

Długi weekend majowy to jeden z najbardziej oczekiwanych przez Polaków okresów w całym roku. Tym razem kalendarz potraktował nas wyjątkowo łaskawie, albowiem wolne dni sąsiadują bezpośrednio z weekendem, dzięki czemu wystarczy wziąć zaledwie jeden dzień urlopu, by móc cieszyć się pięciodniową przerwą w pracy lub trzy dni dni wolnego, by móc wyjechać na dziewięciodniowe wakacje.

Ale weekend majowy, to nie tylko dni wolne. To także czas, w którym „wszystko kwitnie wkoło”, przyroda budzi się do życia i nastraja nas optymistycznie. Pierwsze dni maja to również ważne dla naszej historii daty. Pierwszego, jako spadek po poprzednim systemie, obchodzimy Święto Pracy, drugiego od niedawna celebrujemy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, natomiast trzeciego pamiętamy o kolejnej rocznicy ustanowienia Konstytucji Trzeciego Maja.

Ten wyjątkowy weekend, to dni których nie możesz zmarnować! Jeśli nie udało Ci się jeszcze nic zaplanować, to nic straconego. Zostając w domu możesz również spędzić te dni w sposób, który da Ci satysfakcję i pozwoli naładować akumulatory.

majówka bieganie

Majówka aktywnie

Weekend majowy to idealny moment na to, by dać sobie szansę na aktywny wypoczynek. Przy szczęściu do odpowiedniej pogody, warto wybrać się na rower, rolki, golfa, założyć sportowe buty oraz wygodny strój i wyjść pobiegać, czy po prostu wybrać się na długi spacer do lasu lub parku. Sprawdź, czy w Twojej okolicy są organizowane wydarzenia rekreacyjne. Różne biegi, marsze nordic walking czy rajdy są teraz bardzo popularne i otwarte na amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu niezależnie od ich formy i kondycji. Nawet jeśli pogoda nie dopisze, będziesz mogła wybrać się na basen, do parku trampolin czy na siłownię.

majówka kulturalnie

Majówka kulturalnie

Długi weekend majowy dla wielu z nas oznacza wolne od pracy. W niektórych branżach jest to jednak bardzo intensywny czas. Na wzmożonych obrotach pracują wtedy ci, którzy mają zapewnić nam rozrywkę. Majówka to intensywny czas dla instytucji kultury: muzeów, teatrów czy kin. To także dni, w których odbywa się wiele koncertów i imprez plenerowych. Sprawdź ich ofertę w Twoim mieście i wybierz coś dla siebie. Wyjście do kina czy na koncert to także świetna okazja do spotkań ze znajomymi i nadrobienia towarzyskich zaległości.

majówka rodzinnie

everypixel.com

Majówka rodzinnie

Jeśli należysz do osób, dla których rodzina jest całym światem i nic nie daje Ci większej satysfakcji jak zabawa z dziećmi, możesz ten weekend spędzić razem z najbliższymi. Własna inicjatywa może sprawdzić się lepiej niż nawet najciekawsze imprezy. Wycieczka rowerowa lub spacer połączone z piknikiem, rodzinne podchody, wspólne gotowanie czy odwiedziny innych członków familii to tylko niektóre z propozycji, które pozwolą Wam wspólnie dobrze się bawić nie nadwyrężając przy tym domowego budżetu. Możesz również zabrać dzieciaki do ZOO, ogrodu botanicznego lub parku nauki.

majówka praktycznie

everypixel.com

Majówka praktycznie

Niektórzy z nas z utęsknieniem wypatrują inauguracji maja, by móc… wreszcie popracować. Tak, dni wolne to świetna okazja nie tylko, by odpocząć i się zrelaksować, ale także zrobić to, na co w ostatnich tygodniach nie mieliśmy czasu. Gruntowne domowe porządki, prace w ogrodzie, przygotowanie roweru do sezonu czy przetworów to zadania, na które często nie zdołały się zmieścić w przeładowanych codziennych grafikach. Dla wielu osób długi majowy weekend to także świetna okazja do tego, by przeprowadzić remont.

majówka leniwie

Majówka leniwie

Ci, którzy w dni wolne od pracy nie mają zamiaru kiwnąć nawet palcem, mogą potraktować pierwsze dni nowego miesiąca jak wymarzoną okazję do upragnionej laby. Odpoczywanie to sztuka, którą warto opanować. Przesypianie odpowiedniej liczby godzi, wyjście do restauracji na obiad, relaksacyjna kąpiel, nadrobienie zaległość w czytaniu książek, prasy czy oglądaniu seriali też jest nam potrzebne. Jeśli nie masz żadnych planów na zbliżającą się majówkę i preferujesz ten sposób spędzania wolnego czasu, nie miej o to do siebie pretensji. To najlepszy, bo Twój, pomysł na spędzenie pierwszych dni maja.

ZAPYTAJFARMACEUTĘ

Odpowiemy na pytania i wątpliwości

(+48) 85 744 55 97pon-pt 07:00-16:00 sklep@cefarm24.pl