Rekonwalescencja po operacji lub udarze jest bardzo trudnym czasem – zarówno dla chorego jak i jego opiekunów. Każdy pacjent chce jak najszybciej powrócić do pełni sił i poziomu sprawności sprzed choroby. Zadanie to nie jest łatwe i wymaga wielokierunkowego działania – także w zakresie żywienia chorego.

Żywienie ma znaczenie!

Odpowiednie żywienie w okresie rekonwalescencji po operacji lub udarze może mieć ogromny wpływ na stan pacjenta. Podczas choroby zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze wzrasta – często nawet dwukrotnie, co może być między innymi wynikiem stresu metabolicznego wywołanego chorobą.
Właściwy stan odżywienia organizmu chorego umożliwia mu odzyskanie sił w chorobie – w tym siły mięśniowej, a także zapewnia poprawę jakości życia pacjenta oraz łatwiejsze przejście przez okres rehabilitacji po chorobie.

Co jeść podczas rekonwalescencji po operacji lub udarze?

Istotnym jest zapewnienie choremu dostępu do wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach – by właściwie odżywić jego organizm. Dzięki temu pacjent może odzyskać siły w chorobie, co pozwoli efektywniej uczestniczyć w procesie rekonwalescencji.
W przypadku udaru niezwykle kluczowe jest białko (w tym arginina), gdyż zapotrzebowanie na białko u pacjentów po udarze wzrasta nawet dwukrotnie – zgodnie z opinią Ekspertów Sekcji Chorób Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Dla pacjentów po operacji odpowiednia ilość białka, w tym argininy, jest korzystna, gdyż stymuluje gojenie się ran pooperacyjnych.

Rekonwalescencja po operacji – jak pomóc choremu??

Zarówno w przypadku pacjenta po udarze, jak i po operacji – rodzina może pomóc mu, podając dobrze zbilansowane posiłki oraz uzupełniając jego dietę specjalistycznymi preparatami żywienia medycznego.
Nutridrink i Cubitan to preparaty odżywcze, gotowe do użycia, podane w płynnej formie i objętości 200 ml – które pozwolą właściwie odżywić organizm chorego:

Cubitan przeznaczony jest dla pacjentów po udarze oraz z trudno gojącymi się ranami (w tym z odleżynami i ranami pooperacyjnymi). Cubitan w 200 ml produktu zawiera 256 kcal i 20 g białka – dzięki czemu zapewnia choremu właściwą ilość składników, których organizm w chorobie potrzebuje najbardziej. Cubitan powinien być stosowany regularnie, 1-3 butelki dziennie przez minimum 14 dni.

Nutridrink przeznaczony jest dla chorych przewlekle oraz w okresie okołooperacyjnym – w 200 ml preparatu zawiera 300 kcal, 12 g białka oraz komplet składników odżywczych niezbędnych organizmowi pacjenta. Najczęściej zalecane stosowanie to 2 butelki dziennie przez minimum 14 dni.

Zastosowanie kombinacji tych dwóch preparatów odżywczych pozwoli optymalnie odżywić organizm chorego po udarze oraz po operacji, a także pomóc w przypadku trudno gojących się ran. Dlatego też przygotowany został PAKIET NA REKONWALESCENCJĘ.

Pakiet ten zawiera 42 butelki preparatów odżywczych Cubitan i Nutridrink (ilość na 21 dni przy najczęściej zalecanym stosowaniu 2 butelki dziennie):

  • min. 28 butelek Cubitanu, oraz
  • 14 butelek Nutridrink lub Cubitan – można dobrać je samodzielnie w zależności od potrzeb żywieniowych danego pacjenta.

PAKIET NA REKONWALESCENCJĘ – gotowy do stosowania i w dobrej cenie – jest unikalną propozycją uzupełnienia diety chorego po udarze i w okresie po operacji.

Preparaty Nutridrink i Cubitan to dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego. Nutridrink: do postępowania dietetycznego w niedożywieniu związanym z chorobą. Cubitan: do postępowania dietetycznego u pacjentów z trudno gojącymi się ranami. Stosować pod nadzorem lekarza.

www.cubitan.pl
www.nutridrink.pl

ZAPYTAJFARMACEUTĘ

Odpowiemy na pytania i wątpliwości

(+48) 85 744 55 97pon-pt 07:00-16:00 sklep@cefarm24.pl