Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego najwyższy czas rozpocząć przygotowania do lata, urlopu oraz pięknej, słonecznej opalenizny! Czy wiesz, w jaki sposób przygotować się na pierwsze zetknięcie ze słońcem?

Beta-karoten na dzień dobry

Już na dwa miesiące przed planowanym urlopem powinnaś podjąć pierwsze przygotowania. Nie chodzi tutaj o zakupy czy wybór ubrań, a o coś znacznie ważniejszego – zmianę diety! Po pierwsze, przyjmuj beta-karoten, który wzmocni Twoją skórę i doda jej zdrowego wyglądu. Ten składnik pomoże Ci uzyskać naturalnie piękną opaleniznę bez pomocy solarium i samoopalaczy. Najlepszym jego źródłem są: marchewki, pomidory, czerwona papryka, brzoskwinie i pomarańcze.

Zadbaj o bezpieczne opalanie

Zadbaj o bezpieczne opalanie

Samoopalacze
Filtry SPF 50 i 50+
Filtry 20-30

Pij soki, jedz owoce i warzywa

Soki ze świeżo wyciśniętych cytrusów czy marchwi są podstawą dbania o cerę. Dzięki wysokim zwartościom soli mineralnych i witamin, tonizują skórę oraz zwiększają jej bezpieczeństwo w pierwszym zetknięciu ze słońcem. Nie zapominaj też o innych owocach i warzywach, których powinnaś w sumie spożywać pięć porcji dziennie. Pamiętaj, że osiągnięcie odpowiedniego efektu jest procesem, który wymaga kilku tygodni właściwego odżywiania.

Usuwaj martwy naskórek

Podstawą pięknej skóry jest oczyszczanie jej z martwego, nieestetycznego naskórka, który nie tylko źle wygląda, ale jest jednym z powodów przybierania przez nasze ciało czerwonego koloru podczas opalania. Stosuj regularnie peelingi zarówno na stopy, dłonie, jak i na całe ciało. Optymalnie będzie wykonywać ten zabieg raz w tygodniu.

Odpowiednie nawodnienie

Zacznij od wody, ponieważ jej prawidłowa ilość w organizmie jest przepisem na poprawę kondycji skóry. Koniecznie pij dwa litry wody dziennie – taki zabieg wpłynie na jakość opalania, a także sprawi, że znacznie dłużej będziesz czuła się wypoczęta po urlopie. Zdrowy wygląd zazwyczaj idzie w parze z odpowiednim nawodnieniem, dlatego na urlopie nie zapominaj o butelce wody mineralnej.

Dbaj o nawilżenie skóry

Na co dzień wiele kobiet zapomina o prawidłowej pielęgnacji skóry. Przed snem nakładaj na ciało krem nawilżający, a już po krótkim czasie poczujesz, że Twoja skóra staje się miękka i przyjemna w dotyku. Zobaczysz także efekt podczas opalania – szybciej nabierzesz zdrowej, brązowej opalenizny, a do tego będziesz mniej podatna na “spieczenie się na raka”. Częstą przyczyną oparzeń słonecznych (oprócz przedawkowania słońca) jest po prostu nieprawidłowe przygotowanie na pierwsze zetknięcie z promieniami letnimi.

Opalenizna pamiętaj koniecznie

Pragnąc nadać naszej skórze ciemniejszą barwę, warto pamiętać także o:

  • unikaniu solarium. Nie jest ono dobrym rozwiązaniem. Sztuczne promienie wnikają głęboko w skórę często działając na szkodę organizmu. Aby zredukować ryzyko osłabienia i nowotworów skóry, poczekaj i wybieraj tylko naturalne słońce.
  • regularnym przyjmowaniu witamin, przede wszystkim: A, D i E. Jednym ze sposobów na ich dostarczenie jest na przykład łyżka oleju lnianego przed pierwszym posiłkiem.
  • racjonalnym dawkowaniu promieni. Opalanie posiada dobre i złe strony, dlatego wybierając się na urlop musisz pamiętać, że spędzenie całego dnia na słońcu nie jest najlepszym pomysłem. Dbaj o prawidłowe nawodnienie, ochronę głowy, oczu i miejsc wrażliwych. W czasie lata chroń swoją skórę kremami z filtrami. Pamiętaj, zdrowe opalanie to podstawa pięknego wyglądu!
ZAPYTAJFARMACEUTĘ

Odpowiemy na pytania i wątpliwości

(+48) 85 744 55 97pon-pt 07:00-15:00 sklep@cefarm24.pl