Wyjeżdżając na wakacje, zabieramy zwykle przynajmniej podstawowe leki i środki opatrunkowe. Jak jednak wskazuje doświadczenie, apteczka pakowana jest często w ostatniej chwili, w pośpiechu. Dlatego często już w drodze, zadajemy sobie pytanie: czy zabraliśmy wszystkie niezbędne rzeczy?

Aby ułatwić wszystkim skompletowanie apteczki, zamieszczamy listę podstawowych grup leków stanowiących absolutnie niezbędne wyposażenie:

1. Preparaty przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

2. Środki na przeziębienie.

3. Środki przeciwalergiczne. Jako pierwsza pomoc przy uczuleniu doskonale sprawdza się wapno.

4. Środki przeciw biegunce oraz zapobiegające odwodnieniu – szczególnie w przypadku małych dzieci warto jest zawsze mieć pod ręką.

5. Środki przeciwdziałające chorobie lokomocyjnej.

6. Preparaty ochronne. Wiemy jak szkodliwe dla skóry jest promieniowanie UVA/UVB. Wystawienie skóry na słońce bez ochrony grozi poparzeniem, którego należy za wszelką cenę unikać. Dlatego na wakacje koniecznie zabierzmy ze sobą kremy i balsamy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi.

7. Środki na ukąszenia owadów– przydatne tu mogą się okazać różnego rodzaju kremy, płyny czy żele przeciw komarom i kleszczom.

8. Środki opatrunkowe i dezynfekujące– niezbędne przy różnego rodzaju skaleczeniach, obtarciach, stłuczeniach czy poparzeniach, o które nie trudno podczas wakacyjnych szaleństw. Warto wówczas, aby w naszej apteczce
były woda utleniona, spirytus salicylowy, gaza wyjałowiona, plastry opatrunkowe i bandaże.

Dodatkowo wakacyjna apteczka powinny mieć termometr lekarski(z naszego tekstu o termometrach dowiesz się, który z nich wybrać), nożyczki, strzykawkę lub inną miarkę do dawkowania leków.

Zadbaj o bezpieczne opalanie

Zadbaj o bezpieczne opalanie

Samoopalacze
Filtry SPF 50 i 50+
Filtry 20-30

Podany zestaw jest tylko przykładem, pamiętajmy o lekach przyjmowanych stale, zgodnie z indywidualnymi zaleceniami lekarskimi.

ZAPYTAJFARMACEUTĘ

Odpowiemy na pytania i wątpliwości

(+48) 85 744 55 97pon-pt 07:00-15:00 sklep@cefarm24.pl