Zdrowy, śnieżnobiały uśmiech to jeden z atutów w Twojej talii, klucz otwierający wiele drzwi. Ty też chcesz mieć piękne, białe zęby? By to osiągnąć, nie potrzebujesz skomplikowanych zabiegów dentystycznych. Proste czynności powtarzane w domowym zaciszu pomogą Ci osiągnąć zdumiewający efekt.

Na start spróbuj płukanek

Większość problemów nieestetycznego wyglądu zębów i dziąseł jest ściśle powiązanych z zaniedbaną higieną jamy ustnej. Ziołowe płukanki do ust szybko i skutecznie wpłyną na poprawę kondycji Twojego uśmiechu. Idealnie sprawdzą się preparaty na bazie rumianku, szałwii, czy tymianku. Działają one regenerująco i antyseptycznie. Co istotne, płukankę możesz wykonać nawet przy pomocy klasycznej herbatki wykonanej z wymienionych ziół lub samodzielnie susząc te dary natury we własnym domu.  

Wybielanie zębów bananem

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że banany są idealnym i naturalnym produktem do wybielania zębów. Czy wiesz jak skorzystać z ich właściwości? Wystarczy delikatnie pocierać dziąsła i zęby wewnętrzną częścią skórki z banana dwa razy dziennie po 4 minuty. Już po pierwszych trzech dniach tych zabiegów zauważysz efekty.

Dzieje się tak dzięki zawartym w skórce banana substancjom takim jak: fosfor, potas, magnez, wapń, które mineralizują szkliwo zęba. To bardzo prosty i powszechnie dostępny sposób na wybielanie, który każdy z nas może serwować sobie praktycznie codziennie.

Pasty wybielające – na co zwrócić uwagę?

Dobra pasta wybielająca powinna zawierać kwas jabłkowy, sodę oczyszczoną lub wyciąg z cytryny. Te naturalne składniki nie tylko oczyszczają szkliwo, ale także mineralizują go i wzmacniają trwałość zębów. Na polskim rynku znaleźć możesz pasty ścierające i rozpuszczające. Pierwsze, za pomocą mikrogranulek działających jak peeling oczyszczają strukturę zębów z zanieczyszczeń powodujących przebarwiania. Drugi rodzaj, rozpuszcza nieestetyczne plamy na uzębieniu powodowane szczególnie przez kawę, herbatę lub czerwone wino.

Piękny uśmiech dzięki zdrowej diecie

Odżywanie to fundament zdrowia. Dotyczy to także zębów i ich wyglądu. Unikaj słodyczy, które w największym stopniu powodują próchnicę i psucie się zębów. Jedz warzywa, w szczególności brokuły. Dlaczego? Chronią one przed paradontozą dzięki zawartości koenzymu Q10. Zwiększa on odporność, wpływa na kondycję przyzębia i chroni dziąsła przed uszkodzeniami, zapaleniami i wirusami. Korzystne na zęby wpływają również tłuste ryby, które biorą udział w mineralizacji zębów dzięki witaminie D i kwasom omega. Szczególne zasługi mają w tym względzie łosoś i makrela zawierające duże dawki witaminy D, wapnia i fosforanów.

ZAPYTAJFARMACEUTĘ

Odpowiemy na pytania i wątpliwości

(+48) 85 744 55 97pon-pt 07:00-16:00 sklep@cefarm24.pl