Coraz więcej kobiet decyduje się na makijaż permanentny. Jest to zabieg, dzięki któremu można poprawić wygląd brwi, ust, jak i dodać spojrzeniu wyrazistości. Odpowiednio wykonany, pozwala zaoszczędzić czas, który poświęcamy na zrobienie tradycyjnego makijażu. Jednak czy makijaż permanentny jest bezpieczny? Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania?

Produkty wspomagające w stosowaniu diety

Produkty wspomagające w stosowaniu diety

Sprawdź produkty wspomagające stosowanie diety:
Odchudzanie i oczyszczanie
Preparaty wapnia

Makijaż permanentny – sposób na poprawienie mankamentów urody

Asymetria brwi, rzadkie i słabe włoski w łuku brwiowym, niewyraźny kontur oczu lub ust, a może po prostu brak czasu? Powodów do wykonania makijażu permanentnego jest wiele. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet zabieganych i tych z nas, które nie lubią lub nie potrafią się malować. Makijaż permanentny pozwala zatuszować mankamenty urody i może być swego rodzaju liftingiem dla osób dojrzałych. To jednak nie wszystkie jego zalety. Tego rodzaju zabieg wykonują także kobiety po chorobie nowotworowej, które straciły własne brwi i rzęsy. Z kolei na przykład pigmentacja medyczna brodawek sutkowych lub blizn pozwala przywrócić pewność siebie osobom po operacjach.

Pielęgnacja skóry twarzy

Pielęgnacja skóry twarzy

Do pielęgnacji twarzy
Do nawilżenia skóry
Kosmetyki

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to taki tymczasowy makijaż. Jest on porównywany do tatuażu, jednak w przypadku tego pierwszego do skóry wprowadzane są barwniki roślinne. Dodatkowo nie wnikają one w głębsze warstwy skóry, przez co sam makijaż nie jest trwały i z czasem blednie. Jeśli zastanawiasz się, czy wykonać sobie makijaż permanentny brwi, oczu lub ust, sprawdź dokładnie salon, z którego usług chcesz skorzystać.

Ważne jest, aby zabieg przeprowadzała doświadczona linergistka. Nie bez znaczenia jest również m.in. czystość w salonie i rodzaj używanego sprzętu. Przed zabiegiem udaj się na konsultację. Linergistka powinna zapytać Cię o stan zdrowia i np. stosowane leki. Opisze również sam przebieg zabiegu i pomoże Ci wybrać jego technikę i rodzaj do Twojego typu urody i potrzeb.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego

Makijaż permanentny nie jest niebezpieczny, jednak istnieją pewne czasowe, jak i bezwzględne przeciwwskazania do jego wykonania. Są to m.in.:

  • hemofilia,
  • epilepsja,
  • łuszczyca,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • infekcje,
  • opryszczka,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby gałki ocznej,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • przyjmowanie leków sterydowych.

Linergistka wykonuje makijaż permanentny w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, pojawia się również opuchlizna. To normalna reakcja na przerwanie ciągłości naskórka. Pamiętaj także, że złuszczanie skóry po zabiegu i pojawianie się strupków to nie powikłania po makijażu permanentnym, tylko jeden z etapów gojenia się skóry. Jednak jeśli zauważysz u siebie objawy infekcji, koniecznie zgłoś się do lekarza.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Bezpośrednio po zabiegu makijaż jest mocny i wygląda nienaturalnie, jednak po kilku dniach barwnik traci na intensywności. Polecane jest, aby po kilkunastu dniach przeprowadzić dopigmentowanie, czyli uzupełnienie koloru. Wszystko zależy od rodzaju użytego barwnika, techniki wykonania makijażu, jak i stanu skóry i jej pielęgnacji. Najkrócej utrzymuje się makijaż permanentny brwi, średnio 1,5-2 lata. Nieco dłużej będzie widoczny makijaż ust. Z kolei najtrwalszy jest makijaż permanentny oczu, czyli kreski na powiekach. Z czasem i tak barwnik blednie, a jeśli go nie uzupełnisz, zostanie on całkowicie wchłonięty.

Pielęgnacja skóry po makijażu permanentnym

Jak pielęgnować skórę po zabiegu makijażu permanentnego? Stosuj się do rad linergistki. Z pewnością będziesz musiała unikać ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne, a także zrezygnować z wizyt na basenie, w saunie czy ogółem aktywności, która może spowodować wystąpienie potu na twarzy. Przez pierwsze kilka dni po zabiegu nie maluj się. Pielęgnacja powinna opierać się na przemywaniu skóry wodą i stosowaniu kosmetyków nawilżających, które poleci Ci specjalistka.

Makijaż permanentny ust, brwi czy oczu to wygodne rozwiązanie dla prawie każdej kobiety. Co zrobić w sytuacji, gdy został on źle wykonany lub po prostu chcesz się go pozbyć? Rozwiązaniem jest laserowe usuwanie makijażu permanentnego. Jest to zabieg skuteczny, choć nieco bolesny. Aby go uniknąć, starannie wybierz salon i linergistkę, która wykona Ci makijaż permanentny.