Endermologia to dobre rozwiązanie, kiedy dieta oraz regularne ćwiczenia nie wystarczają, by wymodelować ciało lub gdy dosłownie chcemy się lepiej poczuć we własnej skórze. Jest to masaż podciśnieniowy, który prowadzi m.in. do ujędrnienia i wyszczuplenia sylwetki oraz do wygładzenia zmarszczek.

Produkty wspomagające w stosowaniu diety

Produkty wspomagające w stosowaniu diety

Sprawdź produkty wspomagające stosowanie diety:
Odchudzanie i oczyszczanie
Preparaty wapnia

Na czym polega endermologia?

Przed zabiegiem pacjent zakłada specjalny kombinezon, który ciasno przylega do ciała i chroni przed bezpośrednim kontaktem z maszyną. Ta składa się z głowicy oraz komputera sterującego. W trakcie endermologii generowane jest ciśnienie, które zasysa fałd skóry pomiędzy rolki umieszczone w głowicy. Rozpoczyna się wewnętrzne i zewnętrzne masowanie skóry. Poprawia się jej ukrwienie i dotlenienie, co działa na przyspieszenie metabolizmu tkanki tłuszczowej. Zabieg ten pobudza do pracy również komórki tkanki łącznej, które zaczynają produkować więcej kolagenu i elastyny.

Preparaty wspierające odchudzanie

Preparaty wspierające odchudzanie

Odchudzanie to nie tylko dieta. Proces ten można wspierać dodatkową suplementacją błonnika, chromu a nawet stosując spalacze tłuszczu.
Preparaty doustne
Odchudzanie
Odchudzanie i oczyszczanie

Endermologia – co to daje?

Endermologię wykorzystuje się m.in. do masażu twarzy, dekoltu oraz szyi, ponieważ dzięki temu skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna. Dochodzi także do wygładzenia niewielkich zmarszczek i poprawy konturów twarzy. Wyglądamy po prostu młodziej. Kolejny efekt to redukcja cellulitu, który jest zmorą wielu kobiet, gdy zawodzą ćwiczenia i specjalne diety. Endermologia prowadzi do szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Znika nie tylko tzw. pomarańczowa skórka, ale cała sylwetka staje się smuklejsza. Można “zgubić” nawet do 5 cm w talii i udach. Warto zaznaczyć, że endermologia jest elementem wspomagającym proces odchudzania i zabiegiem medycyny estetycznej. Nie przynosi takich efektów jak dieta i regularne ćwiczenia (utrata kilogramów, budowa mięśni).

W wyniku systematycznych zabiegów mogą za to zniknąć obrzęki. Ponadto masaż podciśnieniowy oczyszcza organizm z toksyn i likwiduje zastoje limfatyczne. Na tym jednak nie koniec. Endermologia stosowana jest wśród sportowców, ponieważ pomaga w leczeniu uszkodzonych więzadeł i ścięgien. Masaż ten działa również na naszą psychikę. W trakcie wizyty organizm wydziela hormony szczęścia – endorfiny, przez co czujemy się szczęśliwsi i bardziej zrelaksowani.

Endermologia – ceny i skuteczność zabiegów

Pierwsze efekty mogą być widoczne już po pierwszej wizycie, kiedy to z organizmu usunięty zostaje nadmiar wody oraz zmniejsza się opuchlizna nóg u osób, które miały z tym problem. Na prawdziwe i długotrwałe zmiany trzeba poczekać. Sylwetka poprawia się z reguły po ok. 6-10 masażach. Natomiast pełna seria powinna składać się z około 10-20 wizyt. Wszystko to zależy od skali problemu oraz oczekiwań pacjenta. Zabiegi wykonuje się w tygodniowych seriach (2-3 razy). Pomiędzy nimi musi być jednodniowa przerwa. Jednokrotna wizyta trwa ok. 30 minut. Jej koszt to ok. 150 zł w przypadku endermologii ciała, z kolei masaż twarzy kosztuje ok. 50 zł. Dla podtrzymania efektów endermologię należy wykonywać 1-2 razy w roku.

Przeciwwskazania do masażu podciśnieniowego

Metoda ta wydaje się bolesna, ale tak nie jest. Pacjenci są bezpieczni i mogą się czuć spokojni. Skóra jest masowana, więc tak naprawdę to przyjemne uczucie. Jednak ze względu na to, że endermologia pobudza do pracy naczynia krwionośne i tkankę łączną skóry, po masażu mogą pojawić się siniaki lub pajęczaki, a także zakwasy.

Poza tym istnieje lista przeciwwskazań do wykonania endermologii. Pacjent nie może chorować na nowotwór, mieć zapalenia żył, przepukliny brzusznej, bolesnych żylaków, ran, wysypek, tłuszczaków, naczyniaków czy dużych i wystających zmian skórnych. Wykluczone są również leki przeciwzakrzepowe, które rozrzedzają krew. Do masażu nie mogą też przystąpić kobiety w ciąży oraz karmiące. Możliwe jest to dopiero po upływie ok. pół roku od porodu naturalnego i ok. 8-10 miesięcy od cesarskiego cięcia. Każdorazowo przed wykonaniem endermologii pracownik gabinetu medycyny estetycznej powinien zebrać wywiad na temat ewentualnych przeciwwskazań, czy dolegliwości u osoby zainteresowanej zabiegiem.