Lek Sinecod to preparat mający na celu wspomaganie leczenia kaszlu o różnym pochodzeniu. Produkt jest bezpieczny bez względu na wiek – mogą go stosować nawet dzieci od drugiego miesiąca życia (po konsultacji z lekarzem). Główną funkcją Sinecod jest leczenie objawowe kaszlu, który neutralizowany jest przez cytrynian butamiratu – substancję czynną stanowiącą podstawę działania leku. Efekt jest widoczny bardzo szybko, ze względu na błyskawiczne tempo wchłaniania preparatu przez organizm.
Na co jest Sinecod? To dobra propozycja do walki z uporczywym kaszlem, który mógł być wywoływany przez różne czynniki. Sinecod jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym, którego substancja czynna skutecznie zwalcza źródło kaszlu, a także udrażnia drogi oddechowe, czego dowodem jest szybka poprawa parametrów spirometrycznych. Działanie leku Sinecod można odczuć natychmiast, dzięki łatwej przyswajalności jego składników.
Skład preparatu Sinecod obejmuje przede wszystkim cytrynian butamiratu – 1 ml leku zawiera 5 mg substancji czynnej. Do jego wyprodukowania wykorzystano również następujące substancje pomocnicze:
● sorbitol (roztwór 70%),
● sacharyna sodowa,
● wanilina,
● kwas benzoesowy,
● etanol 96% v/v,
● glicerol,
● wodorotlenek sodu 30%,
● woda oczyszczona.
Powyższy skład dotyczy leku Sinecod w postaci kropli doustnych. Preparat można znaleźć również w formie syropu o stężeniu 7,5 mg substancji czynnej na 5 ml płynu.
Podobnie jak w przypadku każdego leku, przed zastosowaniem Sinecodu należy sprawdzić listę przeciwwskazań. Preparat nie powinien być zażywany przez osoby cierpiące na nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych występujących w jego składzie. Szczególną uwagę należy zwrócić na dziedziczną nietolerancję fruktozy, która może stanowić problem ze względu na obecność sorbitolu w składzie produktu. Ponadto leku Sinecod nie powinny stosować kobiety w pierwszym trymestrze ciąży oraz te, które karmią piersią. Przyjmowanie preparatu w drugim i trzecim trymestrze jest dopuszczalne jedynie w krytycznych sytuacjach.
Zażywanie preparatu Sinecod może również prowadzić do efektów ubocznych, które występują jednak stosunkowo rzadko. Do najczęściej pojawiających się objawów niepożądanych zalicza się: wzmożoną senność, nudności, biegunkę, zawroty głowy, wysypkę oraz niedociśnienie tętnicze. Mogą wystąpić również zaburzenia tkanki podskórnej (tzw. pokrzywka). W większości przypadków skutki te ustępują po odstawieniu leku lub zmniejszeniu dawki; jeśli nadal występują, należy skonsultować się z lekarzem.
W przypadku przedawkowania cytrynianu butamiratu, który jest substancją czynną leku Sinecod, należy niezwłocznie udać się do szpitala w celu wykonania zabiegu płukania żołądka. W takiej sytuacji niezbędne będzie stałe monitorowanie czynności życiowych. Produkt powinien być zażywany wyłącznie według zaleceń w ulotce albo w instrukcji otrzymanej od lekarza lub farmaceuty.
Częstotliwość podawania i wielkość dawek leku Sinecod zależy od wieku pacjenta. Produkt nie powinien być stosowany dłużej niż przez tydzień bez nadzoru lekarza. Krople najczęściej przyjmuje się cztery razy na dobę. Podając leki niemowlętom od 2. miesiąca do 2. roku życia niezbędna będzie wcześniejsza konsultacja z lekarzem. Do 1. roku życia zaleca się 10 kropli rozdzielonych na 4 dawki na dobę. W przypadku dzieci w wieku od 1 do 3 lat liczba kropli przy jednej dawce wynosi 15, a dla dzieci powyżej 3 lat oraz osób dorosłych – 25 kropli. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z dawkowaniem należy zasięgnąć informacji u lekarza lub farmaceuty. Lek powinien być przechowywany w temperaturze poniżej 30°C.
Ze względu na potencjalny skutek uboczny w postaci wzmożonej senności zaleca się szczególną ostrożność podczas zażywania leku Sinecod i prowadzenia pojazdów mechanicznych lub obsługi maszyn. Produkt nie powinien być zażywany razem z lekami wykrztuśnymi, ponieważ hamuje odruch kaszlu – jeśli nie ustanie on po tygodniu terapii, należy skontaktować się z lekarzem. Sinecod zarejestrowany jest jako lek i sprzedawany bez recepty.
Opis - Sinecod krople doustne Lek na kaszel mokry i suchy 5 mg/ml butamiratu cytrynianu 20 ml
Męczący kaszel może utrudniać funkcjonowanie w ciągu dnia, zasypianie wieczorem i spokojny sen w nocy. Jego przyczyny mogą być bardzo różne, ale niezależnie od źródła kaszlu, z pewnością chcesz jak najszybciej się z nim uporać. Krople doustne Sinecod to lek przeciwkaszlowy dla dorosłych i dzieci od 2 miesiąca życia, który już od pierwszej dawki pomaga zredukować nagłe ataki duszącego kaszlu. Łagodzi kaszel suchy i mokry, a jego formuła hamuje również odruch kaszlowy, dzięki czemu poprawia komfort snu przez całą noc. Krople doustne Sinecod to lek, którego skład dobrze i szybko się wchłania, co przyspiesza efekt jego działania. Produkt może być stosowany u dzieci już od 2. miesiąca życia.
Cechy - Sinecod krople doustne Lek na kaszel mokry i suchy 5 mg/ml butamiratu cytrynianu 20 ml
- 5 mg/ml krople doustne, roztwór Butamirati citras
- lek przeciwkaszlowy dla dorosłych i dzieci od 2 miesiąca życia
- pomaga zredukować nagłe ataki duszącego kaszlu
Składniki - Sinecod krople doustne Lek na kaszel mokry i suchy 5 mg/ml butamiratu cytrynianu 20 ml
Jeden ml roztworu (20 kropli) zawiera 5 mg butamiratu cytrynianu oraz substancje pomocnicze: sorbitol 70 % roztwór, sacharynę sodową, wanilinę, kwas benzoesowy, etanol 96 %, glicerol, sodu wodorotlenek 30 % roztwór, wodę oczyszczoną
Stosowanie - Sinecod krople doustne Lek na kaszel mokry i suchy 5 mg/ml butamiratu cytrynianu 20 ml
Lek należy stosować doustnie.
Dawkowanie i sposób stosowania:
Dzieci w wieku od 2 miesięcy do ukończenia 1. roku życia: 10 kropli cztery razy na dobę:
Dzieci po ukończeniu 1. roku życia do 3 lat: 15 kropli cztery razy na dobę;
Dzieci w wieku powyżej 3 lat: 25 kropli cztery razy na dobę.
U dzieci w wieku od 2 miesięcy życia do 2 lat można stosować lek Sinecod krople tylko na zalecenie lekarza.
Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Przechowywanie - Sinecod krople doustne Lek na kaszel mokry i suchy 5 mg/ml butamiratu cytrynianu 20 ml
Lek należy przechowywać w temperaturze do 30 °C.
Przeciwwskazania - Sinecod krople doustne Lek na kaszel mokry i suchy 5 mg/ml butamiratu cytrynianu 20 ml
Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku Sinecod dłużej niż 5-7 dni.
Lek przechowywać w miejcsu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Producent - Sinecod krople doustne Lek na kaszel mokry i suchy 5 mg/ml butamiratu cytrynianu 20 ml
Haleon Sp. z o.o.
Zawartość opakowania - Sinecod krople doustne Lek na kaszel mokry i suchy 5 mg/ml butamiratu cytrynianu 20 ml
20
Informacje dodatkoweTo jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Przechowuj lek w temperaturze poniżej 25°C.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.