Skład - Radirex MAX 15 mg x 10 kaps
- 1 kapsułka twarda zawiera 196,9 mg – 371,2 mg wyciągu suchego z korzenia rzewienia (Rheum palmatum L. i/lub Rheum officinale Baillon, radix), co odpowiada 15 mg pochodnych hydroksyantracenowych w przeliczeniu na reinę.
- Substancja pomocnicza o znanym działaniu: laktoza jednowodna 3,8 mg – 178,1 mg.
Wskazania i działanie - Radirex MAX 15 mg x 10 kaps
Radirex MAX jest roślinnym produktem leczniczym do krótkotrwałego stosowania w sporadycznie występujących zaparciach.
Przeciwwskazania - Radirex MAX 15 mg x 10 kaps
Kiedy nie stosować leku Radirex MAX- Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
- Jeśli u pacjenta występuje niedrożność, zwężenie lub atonia jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, choroby zapalne jelit (np. choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy), ból brzucha z nieznanej przyczyny, ciężkie odwodnienie z nadmierną utratą elektrolitów i wody;
- U dzieci poniżej 12 lat
Dawkowanie - Radirex MAX 15 mg x 10 kaps
Dorośli, osoby starsze i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
2 kapsułki Radirex MAX na dobę, wieczorem.
Pacjenci, u których działanie jest zbyt silne, mogą obniżyć dawkę i stosować 1 kapsułkę na dobę, wieczorem. Najodpowiedniejszą dawką jednorazową jest najniższa dawka potrzebna do uzyskania miękkiego stolca. Działanie przeczyszczające następuje po 8 – 12 godzinach.
Stosowanie leku dłużej niż dwa tygodnie wymaga konsultacji z lekarzem.
Działania niepożądane - Radirex MAX 15 mg x 10 kaps
Jak każdy lek, Radirex MAX może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane leku przedstawiono zgodnie z klasyfikacją narządów i układów wg MedDRA oraz częstością występowania: częstość nieznana ( nie może być określona na podstawie dostępnych danych).
Podczas stosowania produktu leczniczego Radirex MAX mogą wystąpić:
Zaburzenia układu immunologicznego: Reakcje nadwrażliwości – częstość nieznana.
Zaburzenia żołądka i jelit: Ból brzucha, stany skurczowe jelit, płynny stolec ( szczególnie u pacjentów z nadwrażliwym jelitem grubym) – częstość nieznana.
Długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej, białkomoczu i krwiomoczu.
Długotrwałe stosowanie leku może powodować pigmentację śluzówki jelita (pseudomelanosis coli), która zwykle przemija po zakończeniu stosowania leku.
Podczas leczenia może wystąpić żółte lub czerwono-brązowe (zależnie od odczynu pH) zabarwienie moczu spowodowane obecnością w nim metabolitów substancji czynnych, co nie jest istotne klinicznie.
Jeśli wystąpią inne, nieopisane powyżej działania niepożądane należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Informacje dodatkoweTo jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Przechowuj lek w temperaturze poniżej 25°C.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.