Paracetamol Biofarm 500 mg to preparat leczniczy w formie tabletek, którego substancją czynną jest paracetamol (jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu). Lek działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, chroniąc tym samym żołądek przed podrażnieniami. Co ważne, lek nie działa przeciwzapalnie, a jedynie obniża podwyższoną temperaturę ciała, nie mając tym samym wpływu na temperaturę prawidłową.
Lek Paracetamol Biofarm 500 mg wskazany jest do stosowania u dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia. Produkt należy stosować w przypadku łagodzenia dolegliwości bólowych o natężeniu łagodnym do umiarkowanego, w tym m.in. bólu głowy, nerwobóli, bólu zęba lub kręgosłupa. Jedno opakowanie Paracetamol Biofarm 500 mg zawiera 20 tabletek doustnych.
Wskazania i działanie
Lek Paracetamol Biofarm 500 mg to produkt leczniczy, który wykazuje działanie przeciwbólowe i gorączkowe (obniża temperaturę ciała, jednak nie ma wpływu na prawidłową temperaturę ciała). Preparat ten nie powoduje podrażnienia żołądka i nie działa przeciwzapalnie. Paracetamol Biofarm 500 mg stosowany jest w celu łagodzenia dolegliwości bólowych różnego pochodzenia i o różnym natężeniu (od łagodnego do umiarkowanego), w szczególności takich jak:
● bóle głowy;
● migreny;
● bóle reumatyczne;
● bóle stawowe, mięśniowe i kostne;
● bóle kręgosłupa;
● nerwobóle;
● bóle menstruacyjne;
● bóle zębów;
● a także gorączka w przebiegu przeziębienia i/lub grypy.
Dawkowanie
Przed pierwszym podaniem leku Paracetamol Biofarm 500 mg należy zapoznać się z informacjami zawartymi w ulotce dla pacjenta lub kierować się zgodnie z zaleceniami lekarza czy też farmaceuty. Leku Paracetamol Biofarm 500 mg nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Należy stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Tabletkę Paracetamol Biofarm 500 mg należy połknąć, popijając niewielką ilością płynu (najlepiej przegotowanej wody). Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki.
Dorośli i młodzież od 12 lat
1 do 2 tabletek Paracetamol Biofarm 500 mg (500 mg do 1000 mg paracetamolu). W razie konieczności dawkę można powtarzać, jednak nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa to 8 tabletek (4000 mg paracetamolu).
Stosowanie u dzieci i młodzieży
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat
Pół lub jedna tabletka Paracetamol Biofarm 500 mg (nie więcej niż 10-15 mg paracetamolu/kg masy ciała). W razie konieczności dawkę można powtarzać, jednak nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 60 mg paracetamolu na 1 kg masy ciała na dobę, podawane w dawkach podzielonych, podobnie jak u dorosłych
Dzieci w wieku od 3 miesięcy do 6 lat
Leku Paracetamol Biofarm 500 mg nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 6. roku życia. Dla tej grupy pacjentów dostępne są leki zawierające paracetamol w postaci farmaceutycznej przeznaczonej do stosowania u dzieci.
Przeciwwskazania
Lek Paracetamol Biofarm 500 mg nie powinien być przyjmowany w następujących sytuacjach:
● uczulenie na paracetamol lub którykolwiek ze składników leku;
● ciężkie zaburzenie czynności wątroby;
● ciężkie zaburzenia czynności nerek;
● choroba alkoholowa.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, Paracetamol Biofarm 500 mg może powodować działania niepożądane, które nie występują jednak u każdego. Podzielić je można na działania niepożądane występujące:
● rzadko: złe samopoczucie, niedociśnienie, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych;
● bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości; ciężkie reakcje alergiczne wymagające przerwania leczenia, zaburzenia krwi.
Skład
- Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum).
Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.- Substancje pomocnicze: powidon, karboksymetyloskrobia sodowa, skrobia żelowana, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna, karboksymetyloceluloza sodowa, magnezu stearynian.
Informacje dodatkowePrzed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.