Lek Hitaxa Fast Junior w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej jest wyrobem działającym przeciwalergicznie. Z leku korzystać mogą dzieci od 6. roku życia, a także młodzież i dorośli. Produkt leczniczy nie wywołuje uczucia senności, a jednocześnie skutecznie walczy z objawami alergii.
Na co jest Hitaxa Fast Junior? Wskazaniem do stosowania leku jest alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa oraz pokrzywka. Lek Hitaxa Fast Junior może być pomocny w przypadku nasilonego kichania i swędzenia nosa, a także swędzenia podniebienia, czy też swędzenia oczu, ich zaczerwienienia lub łzawienia. Może pomóc także przy nadmiernej wydzielinie z nosa. Składnikiem czynnym leku jest desloratadyna. Substancja ta jest lekiem przeciwhistaminowym, który redukuje objawy reakcji alergicznej.
W opakowaniu znajduje się 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej Hitaxa Fast Junior. W skład 1 tabletki ulegającej rozpadowi w jamie ustnej wchodzi 2,5 mg desloratadyny oraz składniki pomocnicze. Lek należy stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie z zaleceniami zawartymi w dołączonej do opakowania ulotce. Dzieci w wieku 6-11 lat mogą przyjmować 1 tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej na dobę. Młodzieży w wieku od 12 lat oraz osobom dorosłym zaleca się natomiast przyjmowanie 2 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej Hitaxa Fast Junior na dobę (przyjęte w dawce jednorazowej). Nie należy przyjmować dawki leku większej niż wskazana, gdyż może to prowadzić do ciężkich objawów przedawkowania. Tabletki mogą być przyjmowane niezależnie od posiłku. Tabletkę wystarczy umieścić w jamie ustnej, a niezwłocznie ulegnie rozpadowi, dzięki czemu nie trzeba jej połykać i popijać wodą. Jeśli pacjent korzysta z produktu bez konsultacji z lekarzem, nie powinien Hitaxa Fast Junior stosować dłużej niż 10 dni.
U niektórych pacjentów lek Hitaxa Fast Junior może powodować działania niepożądane, jednak nie występują one u każdego. Często lek powoduje bóle głowy, zmęczenie i suchość w jamie ustnej. Bardzo rzadkie skutki uboczne Hitaxa Fast Junior to natomiast wysypka i kołatanie oraz nieregularne bicie serca. Bardzo rzadko produkt wywołuje też ciężkie reakcje alergiczne, a objawy mogące wskazywać na taką reakcję wymagają pilnego kontaktu z lekarzem. Bardzo rzadko występują też w związku z przyjmowaniem leku nudności, bóle brzucha, biegunka, bezsenność, bóle mięśni i zawroty głowy. Pozostałe możliwe działania niepożądane opisano w ulotce dołączonej do opakowania.
Lek Hitaxa Fast Junior ma także przeciwwskazania do stosowania. Nie należy z niego korzystać przy uczuleniu na desloratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tabletek, poza tym nie należy używać leku, jeśli pacjent jest uczulony na loratadynę. Tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej Hitaxa Fast Junior nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub drgawkami w wywiadzie (bądź incydentami drgawek w rodzinie) powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Wskazania i działanie - Hitaxa Fast Junior 2,5 mg x 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej
Hitaxa fast junior jest lekiem przeciwalergicznym, niewywołującym senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.
Hitaxa fast junior łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objawów tego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie
podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.
Hitaxa fast junior, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej jest stosowany również w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką (stan skóry wywołany uczuleniem). Do objawów tego stanu zalicza się: świąd skóry i pokrzywkę.
Złagodzenie tych objawów utrzymuje się cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu.
Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Skład - Hitaxa Fast Junior 2,5 mg x 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej
- Substancją czynną leku jest desloratadyna w dawce 2,5 mg.
- Pozostałe składniki to: polakrylina potasowa, kwas cytrynowy jednowodny, żelaza tlenek czerwony (E 172), magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, aromat Tutti Frutti, płynny (zawiera również glikol propylenowy), aspartam (E 951), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol (suszony rozpyłowo), potasu wodorotlenek (do ustalenia pH).
Przeciwwskazania - Hitaxa Fast Junior 2,5 mg x 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej
Kiedy nie stosować leku Hitaxa fast junior- jeśli pacjent ma uczulenie na desloratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku lub na loratadynę.
Dawkowanie - Hitaxa Fast Junior 2,5 mg x 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Przed zastosowaniem, blister należy ostrożnie otworzyć i wyjąć tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej bez kruszenia. Umieścić ją w jamie ustnej, gdzie natychmiast ulega rozpadowi. Woda lub inny płyn nie są potrzebne, aby połknąć dawkę.
Zalecana dawka, to:- Dzieci w wieku od 6 do 11 lat: jedna tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej 2,5 mg leku Hitaxa fast junior raz na dobę.
Dawkę zażyć natychmiast po otwarciu blistra.- Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej): dwie tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 2,5 mg leku Hitaxa fast junior raz na dobę.
Dawkę zażyć natychmiast po otwarciu blistra.
Nie stosować leku Hitaxa fast junior dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem
Działania niepożądane - Hitaxa Fast Junior 2,5 mg x 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
U dorosłych działania niepożądane były prawie takie same, jak po zastosowaniu tabletki niezawierającej substancji czynnej. Jednakże uczucie zmęczenia, suchość w jamie ustnej i bóle głowy, odnotowywane były częściej niż po zastosowaniu tabletki niezawierającej substancji czynnej.
U młodzieży najczęściej zgłaszanym działaniem niepożądanym był ból głowy.
Po wprowadzeniu desloratadyny do obrotu odnotowano następujące działania niepożądane
Bardzo rzadkie działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 leczonych pacjentów): ciężkie reakcje alergiczne (trudności w oddychaniu, świszczący oddech, swędzenie, pokrzywka i obrzęk) oraz wysypka; kołatanie serca, szybkie bicie serca, bóle brzucha, nudności (mdłości), wymioty, rozstrój żołądka, biegunka, zawroty głowy, senność, bezsenność, bóle mięśni, omamy, drgawki, niepokój z nadmierną aktywnością ruchową, zapalenie wątroby i nieprawidłowości w testach czynności wątroby.
Działania niepożądane o nieznanej częstości występowania (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): nietypowe zachowanie, zachowanie agresywne,zmiany w sposobie bicia serca, zwiększenie masy ciała, zwiększony apetyt.
Informacje dodatkoweTo jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Przechowuj lek w temperaturze poniżej 25°C.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@cefarm24.pl.