wakacyjna apteczka

Wakacyjna apteczka

Wyjeżdżając na wakacje, zabieramy zwykle przynajmniej podstawowe leki i środki opatrunkowe. Jak jednak wskazuje doświadczenie, apteczka pakowana jest często w ostatniej chwili, w pośpiechu. Dlatego często już w drodze, zadajemy sobie pytanie: czy zabraliśmy wszystkie niezbędne rzeczy?

Aby ułatwić wszystkim skompletowanie apteczki, zamieszczamy listę podstawowych grup leków stanowiących absolutnie niezbędne wyposażenie:

1. Preparaty przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

2. Środki na przeziębienie.

3. Środki przeciwalergiczne. Jako pierwsza pomoc przy uczuleniu doskonale sprawdza się wapno.

4. Środki przeciw biegunce oraz zapobiegające odwodnieniu – szczególnie w przypadku małych dzieci warto jest zawsze mieć pod ręką.

5. Środki przeciwdziałające chorobie lokomocyjnej.

6. Preparaty ochronne. Wiemy jak szkodliwe dla skóry jest promieniowanie UVA/UVB. Wystawienie skóry na słońce bez ochrony grozi poparzeniem, którego należy za wszelką cenę unikać. Dlatego na wakacje koniecznie zabierzmy ze sobą kremy i balsamy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi.

7. Środki na ukąszenia owadów– przydatne tu mogą się okazać różnego rodzaju kremy, płyny czy żele przeciw komarom i kleszczom.

8. Środki opatrunkowe i dezynfekujące– niezbędne przy różnego rodzaju skaleczeniach, obtarciach, stłuczeniach czy poparzeniach, o które nie trudno podczas wakacyjnych szaleństw. Warto wówczas, aby w naszej apteczce
były woda utleniona, spirytus salicylowy, gaza wyjałowiona, plastry opatrunkowe i bandaże.

Dodatkowo wakacyjna apteczka powinny mieć termometr lekarski, nożyczki, strzykawkę lub inną miarkę do dawkowania leków.

Podany zestaw jest tylko przykładem, pamiętajmy o lekach przyjmowanych stale, zgodnie z indywidualnymi zaleceniami lekarskimi.

Warto przeczytać

Co na opryszczkę – jak stosować plastry na opryszczkę?

Opryszczka należy do chorób, które samoistnie ustępują, dlatego wielu pacjentów bagatelizuje jej objawy. Tymczasem lekarze są zgodni co do tego, że opryszczkę należy leczyć. Wdrożenie odpowiedniej terapii…

Jak jeść warzywa? Gotowane czy na surowo?

To pytanie może pozornie wydawać się niedorzeczne. W końcu każdy z nas wie, jak jeść warzywa. Który sposób jest jednak najzdrowszy? Na surowo, gotowane, a…

Czy owoce można jeść ze skórą?

Uwielbiasz słodkie jabłka i gruszki, jednak nie wiesz, czy warto jeść je w całości? Przeczytaj nasz tekst, a dowiesz się, czy owoce można jeść ze…

ZAPYTAJFARMACEUTĘ

Odpowiemy na pytania i wątpliwości

(+48) 85 744 55 97pon-pt 08:00-16:00 sklep@cefarm24.pl 3645675