Witaj nieznajomy!
Rozmiar czcionki:
A A A
Do następnego progu niższej wysyłki brakuje Ci 100,00 PLN
Kategorie

Pełna oferta apteki - promocje

Kategorie produktu

Sprawdź koszty dostawy
nagrody i wyróżnienia
Solgar
Mokry
Flegamina syrop o smaku truskawkowym 120 ml

Ilość: 5 / Średnia ocen: 5

Flegamina syrop o smaku truskawkowym 120 ml

Opakowanie: 120 ml
Substancja czynna: Bromhexinum
Rodzaj rejestracji: Lek
Producent: PLIVA KRAKŕW
Postać: Syropy
Dostępny w aptece w 24h
Cena w Cefarm24: 11,10 PLN / szt.
Zobacz inne produkty z tej serii   Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również
Opis
Opinie
Załączniki
Skład
Substancja czynna: 5ml syropu zawiera 2mg chlorowodorku bromoheksyny.

Wskazania i działanie
  • Astma oskrzelowa, choroby oskrzeli zgęstą, nadmiernie lepką wydzieliną, przewlekłe zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza, niedodma w wyniku zamknięcia oskrzeli przez śluz, powikłania płucne po operacjach, po zabiegach diagnostycznych na drzewie oskrzelowym, zapalenie zatok obocznych nosa, zapalenie krtani.
Syntetyczna pochodna alkaloidu wazycyny o silnym działaniu wykrztuśnym i mukolitycznym. Rozrzedza gęstą wydzielinę w oskrzelach przez depolimeryzację kwaśnych polisacharydów. Jednocześnie pobudza gruczoły śluzowe do produkcji mniej lepkiego śluzu. Ułatwia transport rzęskowy wydzieliny w oskrzelach. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. T0,5 wynosi 6,5 h. Jest wydalana z moczem, głównie w postaci metabolitów. Przenika przez barierę łożyska i do mleka matki.

Dawkowanie
Doustnie. Syrop (2mg/5ml): niemowlęta do 12 m.ż. - 1mg 2-3 razy dziennie; dzieci 2-3 r.ż. - 2mg 2 razy dziennie; 4-7 r.ż. - 4mg 2 razy dziennie; 8-10 r.ż. - 4mg 3 razy dziennie; od 11 r.ż. - 8mg 3 razy dziennie.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na bromoheksynę. Nie stosować u pacjentów z czynną chorobą wrzodową. Nie podawać z lekami blokującymi odruch kaszlowy. Okres karmienia piersią. Ostrożnie stosować w niewydolności wątroby lub nerek znacznego stopnia. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności (szczególnie ostrożnie w I trymestrze).
Ze względu na możliwość wywołania senności lub bólu i zawrotów głowy, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Więcej informacji znajduje się w ulotce dostępnej w zakładce Załączniki.


Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Służymy Państwu pomocą pod adresem sklep@cefarm24.pl.
 

Zobacz inne produkty z tej serii

 
 

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:

 
Produkt ten znajduję się w poniższych kategoriach:
Apteka Cefarm24 » Przeziębienie » Kaszel » Mokry
Apteka Cefarm24 » Leki i wyroby medyczne » Przeziębienie » Kaszel » Mokry