Witaj nieznajomy!
Rozmiar czcionki:
A A A
Do następnego progu niższej wysyłki brakuje Ci 100,00 PLN

Pełna oferta apteki

PromocjePolecaneWyprzedażNowościWietrzenie magazynuCenowe HITY
Sprawdź koszty dostawy

Aktualności

money
Syropy

Ilość: 1 / Średnia ocen: 3

Choligrip na noc syrop 100 ml (data ważności 30.11.2014) - dostępne ostatnie sztuki

Opakowanie: 100 ml
Producent: GLAXOSMITHKL
Rodzaj rejestracji: Lek
Postać: Syropy
Cena w Cefarm24: 4,10 PLN
Zobacz inne produkty z tej serii   Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również
Opis
Opinie
Załączniki
Skład
  • 20 ml syropu zawiera: 1000 mg paracetamolu (Paracetamolum), 20 mg chlorowodorku prometazyny (Promethazini hydrochloridum), 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu (Dextromethorphani hydrobromidum)

Wskazania i działanie
  • Lek Choligrip na noc stosuje się do leczenia objawów występujących w przeziębieniach i grypie, w tym bólu głowy i innych dolegliwości bólowych, bólu gardła, gorączki, kataru oraz suchego, drażniącego kaszlu.
  • Lek Choligrip na noc przeznaczony jest do stosowania przed snem w celu zmniejszenia objawów utrudniających prawidłowy sen.
  • Choligrip na noc zawiera trzy substancje czynne o działaniu łagodzącym objawy towarzyszące przeziębieniom i grypie.
    • Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
    • Prometazyna jest lekiem przeciwhistaminowym zmniejszającym katar i ułatwiającym oddychanie; ma również wyraźne działanie uspokajające.
    • Dekstrometorfan jest lekiem przeciwkaszlowym; zmniejsza nasilenie suchego i drażniącego kaszlu towarzyszącego często przeziębieniom i nieżytom dróg oddechowych.
Przeciwwskazania
  • Stwierdzona nadwrażliwość na paracetamol, dekstrometorfan, prometazynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku.
  • Niewydolność nerek lub wątroby.
  • Niewydolność oddechowa lub okoliczności stwarzające ryzyko jej wystąpienia (przewlekła choroba obturacyjna dróg oddechowych lub zapalenie płuc, atak astmy lub zaostrzenie astmy).
  • Przyjmowanie inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i okres do 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu.
  • Produktu nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią ze względu na zawartość etanolu.
Należy stosować ostrożnie u pacjentów
  • z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby. Schorzenia wątroby zwiększają ryzyko uszkodzenia wątroby przez paracetamol,
  • z przewlekłym lub utrzymującym się kaszlem, występującym np. w astmie lub rozedmie płuc, lub gdy jest to kaszel z odksztuszaniem wydzieliny,
  • z jaskrą zamykającego się kąta przesączania,
  • z rozrostem gruczołu krokowego,
  • z zatrzymaniem moczu,
  • z padaczką,
  • ze schorzeniami serca i naczyń.
Stosowanie
Dorośli
Zalecana dawka wynosi 20 ml syropu (załączona miarka napełniona do zaznaczonego poziomu 20 ml lub 4 łyżeczki po 5 ml) i należy przyjmować ją bezpośrednio przed snem.
Jedną dawkę Choligrip na noc podaje się tylko jeden raz w ciągu doby, bezpośrednio przed snem.
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 3 dni.
W ciągu dnia można stosować produkty zawierające paracetamol, jednak całkowita dawka dobowa
paracetamolu nie może przekraczać 4000 mg (włącznie z produktem Choligrip na noc).
Nie stosować produktów leczniczych zawierających paracetamol częściej niż co 4 godziny.
Nie należy stosować produktu równocześnie z innymi produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol, z lekami przeciwkaszlowymi ani lekami antyhistaminowymi (włącznie z postaciami do stosowania na skórę).
Jeżeli objawy choroby utrzymują się należy zasięgnąć porady lekarza.

Więcej informacji znajduje się w ulotce dostępnej w zakładce Załączniki.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Służymy Państwu pomocą pod adresem sklep@cefarm24.pl.
 

Zobacz inne produkty z tej serii

 
 

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również: